• $7,398
  • €8,9962
  • 441.333
  • 1540.21
07 Ocak 2021 Perşembe 13:50 | Son Güncelleme:

Amerikan basınının dengesi bozuldu: Canlı yayında Türkiye'nin açıklamasına yer verildi

ABD'nin başkenti Washington DC'de Başkan Donald Trump taraftarlarının Kongre binasını basmasıyla kontrolden çıkması Amerikan basınının dengesini de bozdu. CNN canlı yayınında konuşan muhabir Clarissa Ward Türkiye'nin ABD Kongresi'ndeki olaylarla ilgili açıklaması ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ABD'nin başkenti Washington DC'de Başkan Donald Trump taraftarlarının Kongre binasını basmasıyla kontrolden çıkması ABD basınını da şoka uğrattı. Türkiye'nin ABD'deki olaylar hakkındaki açıklamalarına değinen  CNN muhabiri Clarissa Ward ilginç açıklamalarda bulundu.

"ABD BASIN AÇIKLAMALARINDA GÖRMEYE ALIŞIK OLDUĞUMUZ BİR DİL"

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre CNN canlı yayınında konuşan muhabir Clarissa Ward Türkiye'nin ABD Kongresi'ndeki olaylarla ilgili açıklaması ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Bu dil, tam da bir kriz veya ayaklanma durumunda bir Ortadoğu şehrinde olan ABD vatandaşlarına yönelik ABD basın açıklamasında görmeye alışık olduğumuz dil."

TÜRKİYE'NİN AÇIKLAMASINA YER VERİLDİ

Türkiye ile ABD arasında anlaşmazlıkların olduğunu söyleyen muhabir canlı yayında Türkiye'nin açıklamasına yer verdi.

Muhabir açıklamadan sonra Bu tam da bizim bu tür kriz veya ayaklanma durumlarında bir Ortadoğu şehrinde olan ABD vatandaşlarına yönelik bir ABD basın açıklamasında görmeye alışık olduğumuz bir dil" ifadesini kullandı.

ABD'de neler yaşanıyor?


Haberin Özeti

Kongre binasının işgal edilmesi sürecinde ABD basınında ilginç anlar yaşandı. Çeşitli ülkelerden yapılan "itidal" çağrılarını ekrana taşıyan CNN International televizyonu, Türkiye'nin açıklamasını öne çıkardı.
• "Türkiye'nin bizim için kullandığı dil, tam da Orta Doğu'daki bir şehirde yaşanan olaylar hakkında ABD basınında görmeye alışık olduğumuz dildir."

ARKA PLAN
ABD'de yaşanan olaylarla ilgili olarak Türk Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:
• "Kongre binasının göstericiler tarafından basılması teşebbüsüne kadar varan iç gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz. ABD'deki tüm tarafları itidal ve sağduyuya davet ediyoruz. ABD'nin bu iç siyasi krizi olgunluk içinde aşacağına inanıyoruz."
<p>Aşı olan vatandaşlarımızın sayısı 1 milyon 250 bini geçti.  Aşılama yapılacak grupları Sağlık Bak

6,5 milyon doz aşı Türkiye'de... Aşı planlaması nasıl olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Caddebostan Sahili kırmızıya bürüdü

Pompalı tüfekle polisten kaçan zanlının yakalanma anı güvenlik kamerasında