• $8,6719
  • €10,3763
  • 497.041
  • 1410.7
24 Ağustos 2017 Perşembe 22:08 | Son Güncelleme:

Terör yuvası haline gelen Almanya, vakıfları üzerinden Türkiye'de ajanlarını barındırıyor

Terör yuvası haline gelen Almanya, vakıfları üzerinden Türkiye'de ajanlarını barındırıyor

Almanya 'vakıf' maskesi altında faaliyet gösterdikleri ülkede millet ve devlet aleyhinde kirli propaganda yaparak dolaylı yoldan ülkenin iç işlerine müdahale ediyor. Özellikle muhaliflere ve terör örgütlerine destek veren Alman Vakıfları ajanları besleyerek kargaşa yaratmayı hedefliyor.

Alman Siyasi Vakıfları faaliyet gösterdikleri ülkelerde iç işlerine müdahale aracı olarak kullanılıyor. Terör örgütü PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerinin karargahı haline gelen Almanya, vakıfları üzerinden Türkiye'de ajanlarını barındırıyor. Terör ve provokatif eylemlerin arkasından Alman vakıflarının izi olması dikkat çekiyor.

KÜRESEL ÇAPTA 6 VAKIF

Alman siyasi parti vakıfları, Alman Federal Parlamentosunda yer alan siyasi partilerle bağlantılı, ülke için ve dışında faaliyet gösteren resmi kuruluşlardır. Vakıfların hemen hemen hepsi devlet tarafından fonlanıyor. 2015 itibariyle bu vakıflar devletten 1 milyar avrodan fazla destek aldı.

ORTAK AMACA HİZMET EDİYORLAR

Alman Vakıfları, Almanya'nın en büyük soft-power aracı işlevi görüyor. Kendi aralarında iş bölümü yaparak ülkelerdeki kargaşa ve kışkırtma faaliyetleri yürütüyorlar. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde, muhalif grupları, rejim karşıtlarını ve ayrılıkçıları destekliyorlar. Siyasi çatlakların derinleşmesi için müdahalelerde bulunuyor.

ALMAN DEVLETİ SORUMLULUK ALMIYOR

Bu siyasi vakıfların ülke dışındaki faaliyetlerinden Alman Devleti sorumluluk almıyor. Almanya resmi olarak desteklemeyeceği grupları bu vakıflar üzerinden ulaşıyor.

VAKIFLARIN KARIŞTIĞI BAZI OLAYLAR

Alman Vakıfları küresel çaptaki olaylarda aktif rol alıyor. Rusya'da 1917'de Romanov hanedanın devrilmesi ve Lenin'in başa geçirilmesi, Şili'de 1990'da Pinochet'in devrilmesi, İspanya'da Franco sonrası 1975'de ülkenin yeniden dizayn edilmesi gibi olaylarda faaliyet gösterdiler.

TAKVİM

 

 

 

<p>Aniden etkili olan yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlara geçerek, yağmurdan k

Çağlayan'da sağanak yağış

Survivor 2021 yarı finale kalan isim Ayşe Yüksel oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)

Aşkı-ı Memnu'nun Bihter Ziyagil'i ölümünün 11. yıldönümünde unutulmadı