• $8,1115
  • €9,7938
  • 461.638
  • 1377.23
25 Haziran 2018 Pazartesi 09:34 | Son Güncelleme:

Alman gazeteden Türk ögeli küçümseyici ilan

Alman gazeteden Türk ögeli küçümseyici ilan

Almanya’da yayın yapan ve “Büyük fikirlerin arkasında büyük zihinler vardır” sloganıyla reklam kampanyası düzenleyen bir gazete, Türkiye'yi küçük düşüren bir ilan yayınlayarak haddini aştı.

Almanya’da yayın yapan ve “Büyük fikirlerin arkasında büyük zihinler vardır” sloganıyla reklam kampanyası düzenleyen Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Gazetesi, okuyucu kitlesinin de entelektüel anlamda “ortalamanın üzerinde olduğu” mesajını veriyor. Gazete son düzenlediği reklam kampanyasında, bundan önceki tasarımlarının aksine Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann’ı tek başına bir ilanın odağına yerleştirmek yerine, Türk insanını temsilen bir grup kişinin bulunduğu ortama yerleştirmeyi uygun gördü.

Gazete yayınladığı ilanla, Türk halkının kitap okumadığını, cahil bir kesim olduğu yalanıyla Türkiye'ye karşı kötü bir algı yaratmaya çalıştı.

Gazete Habertürk'te yer alan habere göre bir Türk kahvesinde, önünde onlarca boş çay bardağıyla görülen Erdmann, çevresinde kapalı ve açık kadınlar, nargile içen, kâğıt-tavla oynayan erkeklerden oluşan bir grupla görülüyor. Reklamda oldukça geri bir toplumun içerisinde ileri görüşlü insanın temsili olarak gösterilen Erdmann’ın “modernliğindeki” etken “FAZ okuması” olarak öne çıkartıldı.

(Habertürk)

<p>Türk SİHA'ları Rusların kabusu oldu. Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da Bayraktar TB2'lerin kulla

Rusların kabusu oldu: Türk SİHA'larını vurdular ama yalnızca animasyonda

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi