• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
05 Nisan 2021 Pazartesi 17:18 | Son Güncelleme:

Adidas'ın sahibi çift soyguna gelen hırsızlar tarafından saldırıya uğradı

Adidas'ın sahibi çift soyguna gelen hırsızlar tarafından saldırıya uğradı

Dünyaca ünlü spor giyim markası Adidas'ın eski sahibi Bernard Tapie ve eşi Dominique Tapie, Paris'teki malikanelerinde gerçekleştirilen bir hırsızlık olayında saldırıya uğradı. Talihsiz çift kabloyla bağlanarak fiziksel işkenceye maruz kaldı.

Fransız yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, eski Fransız bakan ve spor markası Adidas'ın eski sahibi Bernard Tapie, Paris'in güneydoğusundaki evinde eşiyle birlikte saldırıya uğradı.

NTV'nin haberine göre, pazar günü 00.30'da meydana gelen olayda, kapşonlu ve siyah giyinmiş dört kişi çifti elektrik kablolarıyla bağlayıp darp etti. Saldırının yaklaşık bir saat sürdüğü belirtildi. Bununla birlikte. Combs-la-Ville bölgesindeki evde hırsızların aradıkları mücaherleri bulaması nedneniyle işkencenin şiddetiği artırdığı belirtildi.

TIBBİ BAKIMA ALINMAYI REDDETİ

Dominique Tapie'nin saldırıdan kaçtığı, ardından bir komşusunun evine giderek polise haber verdiği ve hafif yaralarla hastaneye kaldığı ifade edilirken, birkaç yıldır mide kanseriyle mücadele eden 78 yaşındaki eski iş insanın, tıbbi bakıma alınmayı reddettiği aktarıldı.

Combs-la-Ville Belediye Başkanı Guy Geoffroy, çiftin evinden çeşitli küpeleri bilezikler ve bir yüzük de dahil olmak üzere iki Rolex saatin çalındığını açıkladı.

Geoffroy konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Çift olaydan kurtuldu ve bununla yüzleşmeyi başardı.Gerçekten çok üzücü bir olay" ifadelerini kullandı.

DÜŞÜŞÜ DE YÜKSELİŞİ GİBİ HIZLI OLDU

Öte yandan, 1992-1993 döneminde Fransa'da Sivil İşler Bakanlığı yapan Tapie, spor ve medya imparatorluğunu kurarken bir dizi yasal skandalla karşı karşıya kaldı.Kariyerinin erken döneminde başarısız şirketleri devralarak bir servet kazandı ve 72 metrelik bir yat ve Olympique de Marseille adlı futbol kulübünü satın almak da dahil olmak üzere sık sık servetini gözler önüne serdi.

Ancak Tapie, aynı zamanda bir dizi hukuki sorun da yaşadı. 1990'larda iflas ilan etmesinin ardından; yolsuzluk, vergi dolandırıcılığı ve şirket varlıklarının kötüye kullanılmasıyla ilgili bir dizi davadan sonra beş ay hapis yattı.

Olympique de Marseille, şampiyonluk kazansa da Tapie'nin döneminde şike yapmakla suçlandı ve kulüp lig şampiyonluk unvanı alınarak alt lige düştü.

<p>Zonguldak'ta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisi Mustafa Dönmez, koronavirüs tedavisi gör

Zonguldak'ta trafik polisi koronavirüse yenik düştü... Acı detay ortaya çıktı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı