• $ 6,8612
  • € 7,7521
  • 392.135
  • 115748
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
15 Aralık 2019 Pazar 02:46 | Son Güncelleme:

ABD'nin yeni oyunu mu? 'Blackwater'ın kurucusu Caracas'a çalışacak'

ABD merkezli kötü şöhretli özel güvenlik şirketi Blackwater’ın kurucusu Erik Prince’in, Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Rodriguez’le Caracas’ta ‘hizmet amaçlı’ görüştüğü iddia edidi. 

ABD merkezli, Ortadoğu’da imza attığı katliamlarla tanınan Blackwater özel güvenlik şirketinin kurucu Erik Prince’in, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yardımcısı Delcy Rodriguez’le güvenlik meselelerinin tartışıldığı gizli bir toplantı gerçekleştirdiği iddia edildi. Bloomberg’e konuşan ‘konuya aşina kaynakların’ aktardığına göre görüşmede, Caracas ve şirket arasındaki bir anlaşma ve 6 tutuklu Citgo yöneticisinin serbest bırakılması konuları görüşüldü. 

DIŞİŞLERİ: HABERİMİZ YOK

Kaynaklar, Prince’in Rodriguez’e polis teşkilatını eğitmek ve yeni devlet başkanlığı seçimlerini destekleme amaçlı adayları ve yargıçları korumak üzere güvenlik gücü göndermeyi teklif ettiğini söyledi. ABD’nin Venezuela Özel Temsilcisi Elliott Abrams ise, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın söz konusu görüşmeye dair bilgisinin olmadığını açıkladı. Abrams, Prince’in Rodriguez’le gerçekleştirdiği toplantı ve sunduğu tekliflerin ABD yönetimi adına olmadığını ve ülkeye yönelik yaptırımların ihlali anlamına geldiğini belirtti. 

İsrail askerleri Filistinli bir genci gözaltına aldı

İsrail askerleri Filistinli bir genci gözaltına aldı

Komşudan yeni korona tedbiri! İşte sokaklara yansıyan kareler...

Komşudan yeni korona tedbiri! İşte sokaklara yansıyan kareler...