• $ 5,9448
  • € 6,5556
  • 299.553
  • 122142
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

ABD'nin yeni oyunu mu? 'Blackwater'ın kurucusu Caracas'a çalışacak'

ABD merkezli kötü şöhretli özel güvenlik şirketi Blackwater’ın kurucusu Erik Prince’in, Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Rodriguez’le Caracas’ta ‘hizmet amaçlı’ görüştüğü iddia edidi. 

ABD merkezli, Ortadoğu’da imza attığı katliamlarla tanınan Blackwater özel güvenlik şirketinin kurucu Erik Prince’in, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yardımcısı Delcy Rodriguez’le güvenlik meselelerinin tartışıldığı gizli bir toplantı gerçekleştirdiği iddia edildi. Bloomberg’e konuşan ‘konuya aşina kaynakların’ aktardığına göre görüşmede, Caracas ve şirket arasındaki bir anlaşma ve 6 tutuklu Citgo yöneticisinin serbest bırakılması konuları görüşüldü. 

DIŞİŞLERİ: HABERİMİZ YOK

Kaynaklar, Prince’in Rodriguez’e polis teşkilatını eğitmek ve yeni devlet başkanlığı seçimlerini destekleme amaçlı adayları ve yargıçları korumak üzere güvenlik gücü göndermeyi teklif ettiğini söyledi. ABD’nin Venezuela Özel Temsilcisi Elliott Abrams ise, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın söz konusu görüşmeye dair bilgisinin olmadığını açıkladı. Abrams, Prince’in Rodriguez’le gerçekleştirdiği toplantı ve sunduğu tekliflerin ABD yönetimi adına olmadığını ve ülkeye yönelik yaptırımların ihlali anlamına geldiğini belirtti. 


Depremle İlgili Provakatif Paylaşımlar Yapanların Amaçları Nedir?

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde hayatını kaybeden anne ve oğlunun cenaze törenine katıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları