• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
20 Şubat 2021 Cumartesi 23:45 | Son Güncelleme:

ABD'nin Gara açıklamasına Jeffrey'den eleştiri

ABD'nin Gara açıklamasına Jeffrey'den eleştiri

ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, ABD Dışişleri'nden Gara katliamıyla ilgili yapılan ‘Eğer PKK yaptıysa' şeklindeki açıklamayı ‘tecrübesizce ve izahı zor' diye yorumladı.

ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Kuzey Irak'ın gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşıyla ilgili ABD Dışişleri'nden gelen açıklamayı sert dille eleştirdi. T24'e açıklamalarda bulunan Jeffrey, konuyla ilgili bakanlık sözcüsü Ned Price'ın "Eğer Türk sivillerin PKK tarafından öldürüldüğü doğruysa en sert şekilde kınıyoruz" açıklamasını "aptalca" diye nitelendirerek, bu ifadelerin kullanılmasını yeni dışişleri ekibinin tecrübesizliğine bağladı. Jeffrey, 'Dışişleri'nin aptalca ilk açıklamasını izah etmenin kolay bir yolunu bulamıyorum. Ekip tecrübelendikçe hata yapmamayı öğrenecekler. Hatalarını sonradan düzletmeleri de iyi' dedi.

MALUMU YİNE REDDETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçtiğimiz haftalarda ABD'yi 15 Temmuz Darbe Girişimi'nde rol oynamakla suçlayan açıklamalarına da yanıt veren Jeffrey, bir kez daha malumu inkar ederek "15 Temmuz darbe girişimini Gülen'ciler gerçekleştirdi, ancak ABD'nin bununla hiçbir bağlantısı yok" dedi.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Darbe bir insanlık suçudur. 28 Şubat'ı yaşadım, 28 Şubat'ın farkınd

Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı: Darbe bir insanlık suçudur

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek