• $8,6829
  • €10,396
  • 497.93
  • 1414.67
07 Haziran 2021 Pazartesi 22:10 | Son Güncelleme:

ABD'li yetkiliden Biden-Putin görüşmesine dair açıklama: "Rüzgarı arkasına almış olacak"

ABD'li yetkiliden Biden-Putin görüşmesine dair açıklama: "Rüzgarı arkasına almış olacak"
AA

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan Biden'ın Putin'le görüşmesine ilişkin, "Biden görüşmeye rüzgarı arkasına almış olarak gidecek" dedi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cenevre'de yapacağı görüşme öncesi İngiltere ve Belçika'da dünya liderleri ile bir araya geleceğini belirterek, "Biden bu görüşmeye rüzgarı arkasına almış olarak gidecek." değerlendirmesinde bulundu.

AA'da yer alan habere göre, Sullivan, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki'nin düzenlediği günlük basın toplantısına konuk olarak Biden'ın 10 Haziran'da başlayacak Avrupa gezisinin detaylarını anlattı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biden'ın Putin ile yapacağı görüşmenin iki ülke arasındaki anlaşmazlıkların dile getirilmesi ve ortak çalışma alanlarının bulunması için önemli olduğunun altını çizen Sullivan, zirvede son dönemde ABD'ye yönelik artan siber saldırıların da gündeme getirileceğini kaydetti.

Sullivan, Biden'ın Putin ile 16 Haziran'da Cenevre'de yapacağı görüşmeden önce İngiltere'deki G7 Zirvesi, Brüksel'deki NATO ve AB zirvelerinde birçok temasta bulunacağını ve mevkidaşları ile bir araya geleceğini belirterek, "Biden bu görüşmeye, rüzgarı arkasına almış olarak gidecek." dedi.

ABD'nin Kovid-19 salgını nedeniyle Avrupa'daki birçok ülkeye getirilen seyahat yasağının kaldırılıp kaldırılamayacağının sorulması üzerine Sullivan, bu konuda bilim insanları ve sağlık uzmanlarıyla görüştüklerini söyledi.

<p>AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Başkan Erdoğan'ın istişare toplantısında vekillere, 'Vatandaşla daha

AK Parti Sözcüsü Çelik: Başkan Erdoğan talimat verdi

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi

İşte Kore'de görev yapan Türk Tugayı