• $7,3066
  • €8,7981
  • 402.361
  • 1527.45
22 Ocak 2021 Cuma 07:00 | Son Güncelleme:

ABD'de silahlı gruplar saldırıya hazırlanıyor

ABD'de silahlı gruplar saldırıya hazırlanıyor
- EMRE ÖZTÜRK

Intelnews, istihbarat kaynaklarına dayandırdı: “Cumhuriyetçi eyaletlerde silahlı gruplar isyan hazırlığı yapıyor.”

Dünyanın en saygın istihbarat haber sitelerinden olan Intelnews'te yayınlanan bir yazı ABD'yi bekleyen büyük tehlikeyi gözler önüne serdi. Joseph Fitsanakis imzalı, “Silahlı isyanın ortaya çıkması artık ABD için belirgin bir olasılığa dönüştü” başlıklı analizde sağcı silahlı grupların önümüzdeki haftalar ve aylar içinde hükümet binalarına ve Trump’a destek vermeyen Cumhuriyetçi politikacılara saldırılar planladığı iddia edildi. ABD’deki istihbarat kaynaklarına dayanılarak hazırlanan analizde Kongre baskının yanı sıra ABD’deki aşırı sağcı grupların çok sayıda eyalette silahlı bir harekete sahip olduğu bilgisine yer verildi. Analizde “Önümüzdeki günler ve haftalar içerisinde ABD muhtemelen tarihindeki en büyük silahlı protesto eylemlerine şahit olacak” denildi.

ASİMETRİK SAVAŞ

Önümüzdeki aylar ve hatta yıllar içerisinde Cumhuriyetçi Parti’ye oy verildiği için “Kırmızı Eyaletler” olarak bilinen ve büyük çoğunluğu güneyde bulunan eyaletlerde Biden hükümetine karşı asimetrik savaş hazırlıkları yapıldığı iddiasına da yer verilen analizde Silaha sarılmayan bazı Trump taraftarlarının da bu örgütlere koruma, silah ve gizlenme için yardım ettiği istihbaratının paylaşıldı.


Haberin Özeti

Dünyanın en saygın istihbarat haber sitelerinden olan Intelnews'te yayımlanan bir yazı, ABD'yi bekleyen büyük tehlikeyi gözler önüne serdi.

DETAY
• Silahlı grupların, gelecek haftalarda hükûmet binalarına ve Donald Trump'a destek vermeyen Cumhuriyetçi politikacıları saldırılar planladığı öne sürüldü.
<p>Afyonkarahisar'da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle iş yeri çalışanı Y.K.'yı

Sosyal medyayı ayağa kaldıran olayda yeni gelişme! Çiğ köfte 'acılı' diye çalışanı tokatlayan şüpheli serbest

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu