• $8,1795
  • €9,8397
  • 468.937
  • 1344.04
07 Nisan 2021 Çarşamba 21:51 | Son Güncelleme:

ABD'de Bitcoin tehlikesi! Kimyasal silah alırken yakalandı

ABD'de Bitcoin tehlikesi! Kimyasal silah alırken yakalandı

Son yılların en değer kazanan sanal para birimi Bitcoin ABD'de ilginç bir olayla gündeme geldi. Amerika Birleşik Devletleri'nden kendisinden ayrılan kadını öldürmek isteyen bir kişi Bitcoin ile "kimyasal silah" olarak nitelendirilen bir kimyasal bileşeni satın almaya çalışması nedeniyle 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Son dönemin değer kazanan ve adından sıkça söz ettiren kripto para birimi Bitcoin ABD'de bir suç haberi ile gündeme geldi. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir kişi ayrıldığı kadını öldürmek için sanal para birimi Bitcoin ile kimyasal silah olarak nitelendirilen bir silahı almaya çalışırken yakalandı.

Independent gazetesinin haberine göre, ABD'nin Missouri eyaletinde yaşayan 46 yaşındaki Jason William Siesser, illegal ürünlerin satın alınabildiği ve özel tarayıcı ile bağlantı sağlanabilen bir platform üzerinden iki kez "dimetil cıva" alma girişiminde bulunduğunu yetkililere itiraf etti.

Siesser, ilk kez 2018 yılında, bilimsel araştırma amaçlı kullanılmadığı zaman "kimyasal bir silah" olarak nitelendirilen dimetil cıvanın bedelini Bitcoin ile ödemek istedi.

ABD Adalet Bakanlığı, ilk 10 mililitrelik iki kimyasal madde satın alma teşebbüsü başarısız olan Siesser'in bir ay sonra yeniden 10 mililitrelik üç kimyasal madde siparişini 150 dolar değerinde Bitcoin ile ödeme yapmaya çalıştığını bildirdi.

Bakanlık, Siesser'in sipariş etmek istediği kimyasallar ile 300 kişinin öldürülmesinin mümkün olduğunu kaydetti.

ABD Bölge Mahkemesinde uzaktan görülen duruşmada, Siesser'in şartlı tahliye edilebilme imkânı söz konusu olmaksızın 12 yıl hapis cezasına çaptırılmasına karar verildi.

Son derece zehirli olan dimetil civanın sadece birkaç damlası ölümcül olabiliyor.

Ermenistan'ın Sünik kentini ziyaret eden Başbakan Nikol Paşinyan'a tepki gösteren öfkeli bir grup '

Paşinyan yine kovuldu: Defol, burada işin yok!

Burdur'da yılkı atları drone ile görüntülendi

Hülya doktor hastalarının yanı sıra sokak hayvanlarına da şifa dağıtıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm temsilcilerini kabul etti