• $8,0816
  • €9,7055
  • 452.579
  • 1409.19
24 Mart 2021 Çarşamba 07:00 | Son Güncelleme:

ABD'de 4 kurumdan ortak rapor! Irkçı gruplar çok kan dökecek

ABD'de 4 kurumdan ortak rapor! Irkçı gruplar çok kan dökecek
- EMRE ÖZTÜRK

ABD'de 4 hükümet kurumunun ortak hazırladığı istihbarat raporu, ülkedeki ırkçı ve aşırı sağcı silahlı grupların bu yıl içinde pek çok saldırı gerçekleştireceği iddiasında bulundu

Kongre baskını sonrası ırkçı saldırıların arttığı ABD'de iç güvenlik tehditlerine ilişkin yeni bir rapor yayınlandı. Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (NSA) Terörizmle Mücadele Merkezi, FBI, İç Güvenlik Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan rapor, ülkedeki ırkçı ve aşırı sağcı silahlı grupların bu yıl içerisinde çok sayıda saldırı gerçekleştireceğini öne sürdü. Irkçıların yanı sıra çevreciler, hayvan hakları savunucuları ve anarşistler gibi farklı grupların da Kongre baskınının ardından güçlendiği ve sosyal medyadan yeni saldırı taktikleri konusunda fikir alışverişinde bulundukları bilgisine yer verilen raporda saldırıların bu yıl içerisinde "şüpheye yer bırakmaz şekilde" gerçekleşeceği ifade edildi.

"UFAK HÜCRELER" RİSKLİ

Raporun şaşırtıcı ifadeleri arasında bu yıl gerçekleşmesi beklenen çok sayıda saldırıyı aşırıcı ideolojileri savunan gruplardan daha çok bu gruplardan bağımsız olan "ufak hücrelerin" gerçekleştireceği yönündeki bilgi de bulunuyor. Saldırıların başlıca odakları ise kolluk kuvvetleri.

MARKETE KANLI BASKIN: 10 ÖLÜ

Colarado eyaletinin Boulder kentindeki King Soopers adlı süpermarketi gündüz vakti basan bir saldırgan etrafa rastgele ateş açarak 10 kişiyi öldürdü. Polisin müdahalesinin ardından saldırgan marketten kaçmaya çalıştı. Etrafı kuşatan polisin şortlu bir kişinin elleri kelepçeli olarak götürüldüğü görüldü. Saldırının nedeni araştırılırken bir polis de hayatını kaybetti..

YEDİ GÜNDE 7. KEZ

16 Mart'ta Atlanta'da basılan 3 masaj salonunda 8 kişi öldürüldü. 17 ve 18 Mart'ta Stockton ve Grisham'daki silahlı çatışmalarda 9 kişi yaralandı. 20 Mart'ta Houston'da bir gece kulübünde ateş açıldı. Aynı gün Dallas'ta açılan bir ateşte 1 kişi öldü, Philadelphia'da 150 kişinin katıldığı yasadışı bir partide vurulan 1 kişi öldü.

  • saldırı
  • ırkçı
  • aşırı sağcı
<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi