• $8,631
  • €10,138
  • 486.234
  • 1419.43
25 Ağustos 2021 Çarşamba 18:55 | Son Güncelleme:

ABD yeni Kovid-19 dalgasıyla boğuşuyor... Yoğun bakım üniteleri doldu

ABD yeni Kovid-19 dalgasıyla boğuşuyor... Yoğun bakım üniteleri doldu
AA

Bugünlerde Kovid-19 salgınının yeni bir dalgasını yaşayan ABD'de yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranı yüzde 77'ye ulaştı. Florida, Teksas, Alabama gibi kimi eyaletlerde ise bu oran yüzde 90'lara vardı.

ABD'de yeni koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yeni bir dalga yaşanırken, ülkedeki yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranı ortalama yüzde 77'ye yükseldi.

AA'nın aktardığı habere göre sigorta analiz şirketi QuoteWizard'ın Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı (HHS) verilerini analiz ederek yayımladığı rapor, geçen hafta ülkedeki yoğun bakım ünitelerinin yüzde 77'sinin kullanıldığını ortaya koydu.

Arkansas ve Alabama yetkilileri, hafta başında yoğun bakım ünitelerinin tamamının dolduğunu açıklarken, Kentucky Valisi Andy Beshear eyalette yoğun bakım hastalarına yer açmak için hastanelerde yer değişiklikleri yapıldığını duyurdu.

Yoğun bakım ünitelerinin yüzde 94'ünün kullanıldığı Florida'da 50 hastane sağlık çalışanı sayılarının yetersiz olduğunu bildirirken, 60 hastanenin daha hafta sonundan itibaren sağlık çalışanı sayılarının yeterli olmayacağını öngördüğü belirtildi.

Forbes dergisi, geçen hafta Teksas'ın kuzeyindeki hastanelerin kapasite yetersizliği nedeniyle aşılı hastalara öncelik vermeye başlayacağını haber yapmıştı.

QuoteWizard, yoğun bakım kapasitelerinin yüzde 90'ından fazlasını kullanan ABD'nin güneyindeki beş eyaletin (Florida, Georgia, Alabama, Mississippi, Teksas), aynı zamanda Kovid-19 salgınının en yoğun görüldüğü bölgeler olduğunun altını çizdi.

Raporda, yoğun bakım ünitesi yetersizliğinin bir kapasite değil, talep probleminden kaynaklandığı vurgulandı.

<p>Seçim tarihi yaklaştıkça Millet İttifakı'nın müstakbel adayını belirleme gerilimi giderek bir bil

Millet İttifakı'nda kriz patlak verdi! İşte Karamollaoğlu'nun adayı

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi