• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
17 Temmuz 2020 Cuma 12:43 | Son Güncelleme:

ABD, risk gerekçesiyle kruvaziyerlerin ülkeye giriş yasağını Eylül sonuna kadar uzattı

ABD, risk gerekçesiyle kruvaziyerlerin ülkeye giriş yasağını Eylül sonuna kadar uzattı

ABD, son bir haftada tırmanışa geçen koronavirüs tedbirleri kapsamında 24 Temmuz'da sona ermesi planan 'kruvaziyerlerin ülkeye giriş yasağını" eylül sonuna kadar uzatma kararı aldı. Alınan kararda kruvaziyerlerin az sayıda mürettebatla çalışmasına karşın buraların kentlerden daha kalabalık olduğu ve salgın açısından büyük riskler oluşturduğu belirtildi.

ABD, kruvaziyerlerin ülkeye giriş yasağını uzattıABONE OLABD'de yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında Florida başta olmak üzere çok sayıda eyalette uygulanılan "kruvaziyerlerin giriş yasağı" eylül sonuna kadar uzatıldı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezince (CDC) yapılan yazılı açıklamada, ülkede COVID-19 vakalarının arttığı hatırlatıldı.

FLORİDA DAHİL BİRÇOK EYALETTE YASAK OLACAK

Bu nedenle 24 Temmuz'da sona ermesi planlanan kruvaziyer giriş yasağının, Florida dahil birçok eyalette eylül sonuna kadar uzatıldığı belirtilen açıklamada, kararın 250 veya daha fazla yolcu taşıyabilen gemileri kapsadığı kaydedildi.

COVID-19'un söz konusu gemilere bulaşmasına engel olunamadığı vurgulanan açıklamada, kruvaziyerlerin az sayıda mürettebatla çalışmasına karşın buraların kentlerden daha kalabalık olduğu ve salgın açısından büyük riskler oluşturduğu bildirildi.

ABD'DE KOVİD-19 SALGININDA ARTAN GRAFİK 

ABD'de COVID-19 salgını tırmanışa geçerken ve salgına bağlı ölü sayılarında son bir haftada yaklaşık yüzde 20'lik artış görüldü.

Ülkede 3 milyon 695 bin 469 kişide virüse rastlanırken, COVID-19 nedeniyle 141 bin 124 kişi öldü.

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sivas'ta 388 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı

Kar yağışı sonrası İstanbul barajlarında son durum