• $7,6411
  • €8,9959
  • 469.794
  • 1087.03
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
13 Ağustos 2020 Perşembe 10:01 | Son Güncelleme:

ABD Başkanlık seçimleri öncesi Trump'tan ilginç iddia: Oy pusulaları ölülere, kedilere ve köpeklere gidiyor

ABD Başkanlık seçimleri öncesi Trump'tan ilginç iddia: Oy pusulaları ölülere, kedilere ve köpeklere gidiyor
AA

Yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri öncesi ABD Başkanı Donald Trump tarafından ilginç bir iddia ortaya atıldı. Trump, ülkede "posta yoluyla" yapılan seçimler için gönderilen oy pusulalarının "ölülere, kedilere ve köpeklere" de gittiğini öne sürdü.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki günlük basın toplantısında, Demokratlar'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 3 Kasım 2020'deki seçimlerin posta yoluyla yapılması talebini eleştirdi.

AA'nın aktardığı habere göre, Rusya, İran ve Çin gibi ülkelerin ABD seçimlerine müdahale edeceği iddialarına işaret eden Trump, "Seçimlerdeki asıl problem Çin, İran ya da Rusya olmayacak, asıl sıkıntı Demokratlar olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Demokratlar ve Beyaz Saray'ın, Kovid-19 teşvik paketi konusunda anlaşamadığını vurgulayan Trump, şu ifadeleri kullandı:

"Demokratlar, posta yoluyla oylama için 3,5 milyar dolar para istiyor. Uzaktan oylama ülkemiz tarihindeki en büyük hile olur."

Trump, Demokratların istedikleri parayı alamayacaklarını, posta ofisi için istenen 25 milyar doları da vermeyeceklerini kaydetti.

"KEDİ VE KÖPEKLERE GİDİYOR"

Posta yoluyla gönderilen oy pusulalarının güvenli olmadığını belirten Trump, şu şekilde konuştu:

"Birçok oy pusulası ölü insanlara gönderiliyor. Hatta bence bazı pusulalar da kedi ve köpeklere gidiyor."

Kovid-19'un genç insanlarda daha az ölümcül olduğuna dikkati çeken Trump, "65 yaş altında bir yılda kalp hastalıklarından ölen Amerikalı sayısının, Kovid-19'dan ölenlerin 5 kat daha fazlası olduğunu öğrendik." dedi.

Öte yandan Trump, Demokratlar'ın başkan adayı Joe Biden'ın kendisine yardımcı olarak Kamala Harris'i seçmesine şaşırdığını, Harris'in geçmişte Biden'ı sert bir şekilde eleştirdiğini söyledi.

Trump hem Biden hem de Harris'in polis teşkilatlarına verilen fonların kesilmesini istediğini belirterek, "Hangi polis Biden'a oy vermek ister ki?" ifadesini kullandı.

<p>Editör: Eda Cabul</p>

Süper Lig'de son durum

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Okullarda yüz yüze eğitim başladı

Kademeli mesai saati uygulaması başladı!