• $ 5,8856
  • € 6,5825
  • 241.394
  • 96.142
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

ABD Başkanı Trump geri adım atmıyor

Beyaz Saray'dan bazı üst düzey yetkililerin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Amerikan askerlerinin Suriye'den çekilmeye başlaması kararında herhangi bir değişiklik olmadığını söylediği ifade edildi.

x

ABD Başkanı Donald Trump'ın Amerikan askerlerinin  Suriye'den çekilmeye başlaması kararına ilişkin herhangi bir geri adım olmadığı  belirtildi. 

Amerikan CNN kanalında yer alan ve isimleri açıklanmayan bazı üst  düzey Beyaz Saray yetkililerine dayandırılan haberde, Trump'ın Suriye kararına  ilişkin güncel durum değerlendirmesi yapıldı.

Terör örgütü YPG/PKK'nın işgali altındaki Münbiç ilçesinde dün yaşanan  bombalı saldırının ardından Trump yönetiminin tavrının ne olacağı konuşulurken,  bazı üst düzey yetkililer CNN'in Beyaz Saray muhabirlerine açıklamalarda bulundu.

Trump'ın, askerlerin Suriye'den çekilmeye başlaması kararında şu ana  kadar herhangi bir geri adımın olmadığını aktaran yetkililer, sürecin yakından  takip edildiğini bildirdi.

Öte yandan, Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Senatör Lindsey  Graham, Senatodaki bir oturumda konuya ilişkin açıklamasında Trump'a yüklendi.

Münbiç'teki saldırıyı üstlendiği belirtilen terör örgütü DEAŞ'ın  "Trump'ın Suriye kararından cesaret aldığını" savunan Graham, patlamanın  yaşandığı restoranda geçen yemek yediğini ifade etti.

YPG/PKK'nın işgalindeki Münbiç'te, dün ABD askerleri devriye yaptığı  sırada patlama meydana gelmişti. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Münbiç'teki  olayın ardından yaptığı ilk açıklamada saldırıya temas etmeden, "Birliklerimizi  eve getiriyoruz, DEAŞ yenildi." değerlendirmesini yapmıştı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığının (CENTCOM) açıklamasında ise  "Münbiç'te 16 Ocak 2019'da yerel bir toplantı yaparken 2 ABD askeri, bir Savunma  Bakanlığı sivil personeli ve bir sözleşmeli personel öldü, 3 asker yaralandı."  ifadesine yer verilmişti.

AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Ulusal bir televizyonda yayınlanan bilgi yarışmasında sorulan, ´Türkiye´nin Niagara´sı Kapuzbaşı Şel

Yarışmacının bilemediği soru Kayseri için avantaja dönüştü

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

insanların başına gelen en talihsiz olaylar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları