• $8,5443
  • €10,362
  • 510.411
  • 1434.36
04 Haziran 2021 Cuma 18:36 | Son Güncelleme:

AB ve ASEAN havacılık anlaşmasına hazırlanıyor

AB ve ASEAN havacılık anlaşmasına hazırlanıyor
AA

Avrupa Birliği (AB) ve Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) havacılık anlaşmasına hazırlanıyor. Öte yandan söz konusu anlaşmanın dünyada iki blok arasında yapılan ilk havacılık anlaşması olduğu bildirildi.

Avrupa Birliği (AB) ve Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) dünyanın ilk bloklar arası havacılık anlaşması müzakerelerini tamamladı.

AA'nın aktardığı habere göre, AB ve ASEAN tarafından yapılan ortak açıklamada, taraflar arasında yürütülen Kapsamlı Havayolu Taşımacılığı Anlaşması görüşmelerinin tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, "AE CATA" adlı havacılık anlaşmasının AB ve ASEAN üyesi toplam 37 ülke arasındaki bağlantıyı ve ekonomik kalkınmayı destekleyeceği belirtildi.

Söz konusu anlaşmasının dünyada iki blok arasında yapılan ilk havacılık anlaşması olduğuna işaret edilen açıklamada, bununla ASEAN ve AB hava yollarının her iki bölge arasında ve dışında yolcu ve kargo hizmetlerinde daha fazla fırsatlara sahip olacağı kaydedildi.

Açıklamada, anlaşma ile ASEAN ve AB hava yollarının iki bölge arasında karşılıklı çok sayıda sefer yapabileceğine dikkat çekilerek, hava yollarının üçüncü ülkelere de haftada 14 yolcu uçuşu ile çok sayıda kargo seferi düzenleyebileceği ifade edildi.

Bu aşamadan sonra söz konusu havacılık anlaşmasının yasal metni hazırlanıp imzaya hazır hale getirilecek.

  • ASEAN
  • havacılık anlaşması
<p> Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclisi'ne hitap ediyor. Türkiye'nin, hem devlet h

Başkan Erdoğan'dan Azerbaycan Milli Meclisi'nde tarihi konuşma: Dünya bilsin ki yanınızdayız

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Haziran 2021)

Burası Amerika değil Türkiye! İşte Adıyamanlı kovboy

Başkan Erdoğan'a Azerbaycan'da sevgi seli