• $7,9604
  • €9,4963
  • 463.426
  • 1325.47
13 Kasım 2020 Cuma 23:19 | Son Güncelleme:

AB İçişleri Komiseri Johansson'dan İslam açıklaması: Teröristler tehdittir

AB İçişleri Komiseri Johansson'dan İslam açıklaması: Teröristler tehdittir
AA

Avrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Avrupa ülkelerinde oluşan göç hareketlerin ve terör saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Komiser Johansson, "İslam Avrupa için tehdit değil. Teröristler tehdittir." ifadelerini kullandı.

AB İçişleri Bakanları, Paris'teki Bataclan Tiyatrosu ile Stade de France'da düzenlenen ve 130 kişinin ölümüne yol açan saldırıların 5'inci yıl dönümünde terörle mücadele konusunda toplantı yaptı. Toplantı sonrası Ylva Johansson, İsveç devlet resmi haber ajansına açıklamalarda bulundu.

İslam ve göçün Avrupa için bir tehdit olmadığını aktaran Johansson, aşırı görüşlü fanatiklerle mücadele edilmesi gerektiğini anlattı.

Johansson, "İslam bir tehdit değil. Din bir tehdit değil. Teröristler tehdittir. İslamcı görünen aşırılar ve aşırı sağcılarla mücadele edilmesi gerekir. Göç de Avrupa için bir tehdit değildir." ifadelerini kullandı.

"AB'NİN YETKİSİNDE DEĞİL"

Batı değerleri gereğince imamlara eğitim verilmesi fikrini de eleştiren Johansson, "Dini liderlere eğitim verilmesinin AB'nin yetkileri arasında olduğunu düşünmüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

<p class='MsoNormal'>Fransa’da ortam çok gergin ve endişe duyuyoruz diyen Sirene,  sığınmacıla

“Fransa'da polis şiddeti olaylarını yayınlamak yasak olacak”

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da sahte para baskını

41 metrekarelik garajı muhteşem bir eve dönüştürdü