• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Ekim 2020 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

AB generali Karabağ'da milis eğitiyor

AB generali Karabağ'da milis eğitiyor

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: AB üyesi Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin bir korgenerali, Karabağ'da Ermeni milislere ve YPG/PKK'lı teröristlere eğitim verdiriyor.

Milli Savunma Bakanlığı’nın basın bilgilendirme toplantısında Karabağ’daki cephe hattında Güney Kıbrıslı bir Rum korgeneralin yer aldığı açıklandı. Bakanlık açıklamasında “Ermenistan’daki PKK /YPG’lilerin varlığına ilave olarak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin bir korgeneralinin bölgede olduğu ve Ermeni milisleri ile PKK/ YPG terör örgütü mensuplarını ve farklı ülkelerden paralı askerleri eğittiği bilgileri mevcuttur” ifadeleri kullanıldı.

Daha önce Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden Korgeneral Apostolos Pervolarakis’in, Ermeni milisler, PKK/YPG’li teröristler ile ve farklı ülkelerden paralı askerlerden oluşan bir grubu bir aydır eğittiği gündeme gelmişti. 7 Ekim’de Hürriyet gazetesinde yer alan haberde eğitimlerini tamamlayan grubun Karabağ’a sevk edildiği belirtilmişti. Haberde Ermenistan’ın, yaklaşık 300 PKK’lıyı Karabağ’a taşıdığı bilgisine de yer verilmişti. 

ATİNA’DA ERMENİ ÖZEL BİRLİĞİ 

Yunanistan’ın 7. Amfi bi Bölüğü’nün Atina’da Ermenistan’ın 60 kişilik özel harekat birimlerini eğittiği iddia edildi. Batı Trakya’da yayın yapan Birlik Gazetesi’nin iddiasına göre, 6-9 Haziran 2017 tarihleri arasında, Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı (GEETHA) Disiplinlerarası Özel Harekat İdaresi koordinatörlüğünde, Ermeni komandolarının eğitimi Atina yakınlarında Nea Peramos’ta gerçekleştirildi.

<p>İzmir'in Seferihisar açıklarındaki depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama

Doğanlar Apartmanı'nda umutlu bekleyiş... 22 saat sonra anne ve 4 çocuğuna ulaşıldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir depremi: Spor dünyası tek yürek

Ege Denizi'nde meydana gelen deprem Sisam Adası'nda hasara yol açtı