• $7,3657
  • €8,95
  • 437.354
  • 1534.55
24 Aralık 2020 Perşembe 03:28 | Son Güncelleme:

AB gazetelerinden Türk SİHA'larına övgü... 'Türkiye'nin yeni kahramanları'

AB gazetelerinden Türk SİHA'larına övgü... 'Türkiye'nin yeni kahramanları'

Alman, İspanyol ve ABD medyasından sonra Fransız ve İtalyan medyası da Türk İHA ve SİHA'larının etkilerini yazdı.

Fransız Liberation gazetesinin “Türkiye’nin yeni ulusal kahramanları: SİHA’lar” başlığıyla yayımladığı haberinde, Bayraktar TB2 SİHA’ların, Ankara’nın başarısının anahtarı olduğuna dikkati çekildi. Haberde ‘Yeni Türk mücevheri’ şeklinde tanıtılan SİHA’ların 27 saat uçabildiği ve maliyetinin ABD’nin SİHA’larından daha düşük olduğu kaydedildi. Bu SİHA’ların aynı zamanda terör örgütü PKK’nın güç kaybetmesine neden olduğu, Türkiye’nin gücünün, yükselişinin ve bağımsızlığının sembolü haline geldiği vurgulandı:

“SİHA’LARIN EFENDİSİ”

İtalyan gazetesi La Repubblica da Türk SİHA’larını övdüğü haberinde Erdoğan’ın fotoğrafını kullanarak “SİHA’ların Efendisi” manşetini attı. Yüksek teknolojiye ve Türkiye’nin jeopolitik konumuna vurgu yapan gazete, SİHA’ların Dağlık Karabağ’da oyunu değiştirdiğini aktardı. 

Gazete, Türkiye’nin bu alanda artık ABD ve Çin ile rekabet edebilecek seviyeye geldiği belirtti. Selçuk Bayraktar ve İsmail Demir’in bu alanda attığı adımların öneminin fazla olduğunu vurguladı.

La Repubblica, Bayraktar ve Demir için “Yerli sanayinin sınırlarını zorlayarak Türk havacılık kapasitesini geliştirmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

<h3>Başkan Erdoğan'da aşı açıklaması</h3><h3>'50 MİLYON DOZ AŞI GELECEK'</h3><p>Başkan Erdoğan, Kovi

26 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muğla'da tarım alanları su altında kaldı

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı