• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
20 Eylül 2021 Pazartesi 16:23 | Son Güncelleme:

AB Dışişleri Bakanları Fransa ile ABD arasındaki denizaltı anlaşmazlığını ele alacak

AB Dışişleri Bakanları Fransa ile ABD arasındaki denizaltı anlaşmazlığını ele alacak
AA

AB komisyonu sözcüsü Eric Mamer, Avrupa Birliğinin Fransa ile ABD arasındaki denizaltı anlaşması krizi ile ilgili değerlendirmesinin devam etiğini söyleyerek New York'taki BM Genel Kurulunda konunun ele alınacağını belirtti.

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için bulundukları New York'ta Fransa ile ABD arasındaki denizaltı anlaşması krizini ele alacak.

AA'nın aktardığı habere göre, AB Komisyonu sözcülerinden Eric Mamer, günlük basın toplantısında, Avustralya'nın nükleer denizaltı yapımı konusunda Fransa'yla anlaşmasını iptal ederek ABD ile anlaşması üzerine başlayan krizle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mamer, AB-Avustralya arasındaki ticaret görüşmelerinin haziranda yapılan son turunda, gelecek toplantının ekimde yapılmasının kararlaştırıldığını ve durumda değişiklik olmadığını söyledi.

AB'nin konuyla ilgili değerlendirmesini sürdürdüğünü belirten Mamer, BM Genel Kurulu için New York'ta bulunan AB Dışişleri Bakanlarınca bu gece yaklaşık 2 saatlik bir toplantıda konunun ele alınacağını aktardı.

Mamer, AB'nin sessiz kaldığı yönünde eleştiri içeren bir soru üzerine, Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'in meseleyi geçen hafta Atina'da AB üyesi Akdeniz ülkelerini bir araya getiren zirvede Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile ele aldığını ve yakın iletişimini sürdürdüğünü ifade etti.

BM neden etkisiz hale geliyor?

<p>Pürüzsüz cilde sahip olmak kadınların en hassas olduğu noktalardan biri. Hava şartları, yanlış ku

Kışa girmeden pürüzsüz cildin sırrı

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi