• $8,1613
  • €9,6459
  • 498.643
  • 1144.97
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Haziran 2020 Perşembe 05:30 | Son Güncelleme:

51. bölgeyi görüntüleyen pilot ABD'nin casus uçak üssünün fotoğraflarını çekti

51. bölgeyi görüntüleyen pilot ABD'nin casus uçak üssünün fotoğraflarını çekti
aksam.com.tr

Pentagon'un en gizli yerlerinin fotoğraflarını çekmesiyle bilinen sivil pilot Gabriel Zeifman, ABD'nin en meşhur casus uçaklarına ev sahipliği yapan Kaliforniya'daki Beale Hava Kuvvetleri Üssü üzerinde uçarak bölgeyi görüntüledi.

ABD'li sivil pilot ve hava fotoğrafçısı Gabriel Zeifman ABD'ye ait bir casus uçak üssünü görüntüledi. Zeifman 51. Bölge çevresinde ve bölge genelinde, yasal izin ile zaman zaman bazı uçuşlar gerçekleştiriyor.

Zeifman, bu defa da küçük Cessna uçağı ile U-2 Dragon Lady ve RQ-4 Global Hawk casus uçaklarına ev sahipliği yapan Kuzey Kaliforniya'daki Beale Hava Kuvvetleri Üssü'nün üzerinde uçtu ve KC-135R tankerlerinden oluşan bir filonun ve bölgenin fotoğraflarını çekti.

Aksam.com.tr'nin ABD'de yayın yapan "The Drive" sitesinden aktardığı habere göre, Pilot Gabriel Zeifman'ın yayımladığı fotoğraflarda uçak üssü ile ilgili bazı detaylar dikkat çekti.

Pilot Gabriel Zeifman ABD'nin casus uçak üssünün fotoğraflarını çekti... İşte o görüntüler

Görüntülerde yer alan tabandaki son değişiklikler, 'üs yeni bir RQ-180 casus uçağı barındırmaya hazırlanıyor' şeklinde yorumlandı. Haberde ayrıca üssün başka bir amaçla kullanılabileceğine de işaret edildi.

Üssün stratejik öneminin vurgulandığı haberde yer alan fotoğraflarda, ikmal için yakıt taşımak üzere modifiye edilmiş Boeing 707 uçakları olan bir dizi KC-135 Stratotanker görülüyor. Bu uçaklar, casus uçaklarının saatlerce havada kalmasını ve binlerce mil yol kat etmesini sağlıyor.

F-35'te büyük kriz! Patlama riski var

<p>Editör: Ezgi Aşık <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p><

Cephe hattında son durum

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İsviçre'den bisikletleriyle yola çıkan iki turist Kırklareli'ne ulaştı

Kış ayında virüse karşı 5 önlem