• $7,4947
  • €9,0515
  • 441.943
  • 1556
02 Kasım 2020 Pazartesi 16:50 | Son Güncelleme:

4 ülkeden deprem sonrası taziye mesajı: Türkiye'ye yardıma hazırız

4 ülkeden deprem sonrası taziye mesajı: Türkiye'ye yardıma hazırız
AA

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası Türkiye'ye dünyanın dört bir yanından taziye mesajları geliyor. Macaristan Başbakanı Orban, yayımladığı mesajında Türkiye'ye yardıma hazır olduklarını bildirdi.

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık deprem sonrası Türkiye'ye destek ve taziye mesajları sürüyor. Macaristan Başbakanı Orban, depremle ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye yardıma hazırız" dedi.

AA'nın Güney Kore haber ajansı Yonhap'tan aktardığı habere göre, Devlet Başkanı Moon Jae-in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'a taziye mesajları iletti.

Moon mesajlarında, hayatını kaybeden vatandaşlar için baş sağlığı dilerken, depremin yaralarının bir an önce sarılmasını umduklarını dile getirdi.

- MACARİSTAN'DAN "TÜRKİYE'YE YARDIMA HAZIRIZ" MESAJI

Macaristan Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamada, Başbakan Viktor Orban, Türkiye'de meydana gelen deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mesajında, Türkiye’ye başsağlığı dileğinde bulundu.

Orban mesajında, ülkesinin Türkiye'ye yardıma hazır olduğunu belirterek 'Hayatını kaybedenlerin ailelerine dua ediyoruz ve afette yaralananlara acil şifalar diliyoruz.' ifadelerini kullandı.

- MORİTANYA VE SUDAN'DAN TAZİYE VE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİ

Moritanya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye hükümeti, kardeş Türk halkı ve hayatını kaybedenlerin ailelerine en içten taziyelerimizi sunuyoruz." denildi.

Sudan Dışişleri Bakanlığı da yayımladığı açıklamada "Türkiye hükümeti ve halkı ile dayanışma içindeyiz. Hayatını kaybedenlerin ailelerine içten taziyelerimizi sunuyoruz, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadesine yer verildi.

Sudan Kızılayı Başkanı El Fadıl Amir et-Tahir de AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Sudan Kızılayı gönüllüleri ve çalışanları adına kardeş Türk halkına en derin taziyelerimizi sunuyoruz. İzmir'deki depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz." dedi.

Sudan Kızılayı Başkanı Tahir ile Genel Sekreter Afaf Yahya, Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu'nu da ziyaret ederek taziye ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

<p>İngiltere'de TikTok'a yüklenen ve faal bir tren hattının üzerine park etmiş otomobili gösteren vi

Tren yolunda TikTok videosu tepki çekti: Düpedüz aptallık

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kar yağışı Türkiye'nin dört bir yanında sürücülere zor anlar yaşattı

Karadeniz somonuna Japon ilgisi! Önce Vietnam'a, oradan Japonya'ya gidiyor