• $7,534
  • €9,016
  • 411.232
  • 1541.98
19 Temmuz 2014 Cumartesi 00:16 | Son Güncelleme:

36 çocuklu babanın 4.eş hayalleri suya düştü

36 çocuklu babanın 4.eş hayalleri suya düştü

Pakistan’da uzun süredir devam eden askeri operasyonlar ülkedeki durumu iyiye götürüyor olsa da 36 çocuklu bir babanın ‘dördüncü eş’ hayallerini yıktı.

Gulzar Khan, Taliban’ı ve diğer militanları ülkeden temizlemek üzere başlatılan askeri harekâtın ardından Kuzey Veziristan’dan kaçan binlerce insandan biri. Ancak 54 yaşındaki Khan için çatışmadan kaçmak çocukları, eşleri ve torunlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik ailesiyle kaçmak anlamına geliyor.

“YİNE PARA BİRİKTİRMEM GEREKİYOR”

Yaşadığı Shawa köyünü terk ederken dördüncü evliliği için biriktirdiği parayı kullanmak zorunda kalan Khan, AFP haber ajansına şunları söyledi:
“Bütün ailemi Kuzey Veziristan’dan Bannu’ya taşıyabilmek için biriktirdiğim her şeyi harcadım. Şimdi yine para biriktirmeye başlamam ve operasyonların bitmesini beklemem gerekiyor.”

İslam hukuku erkeklerin dört eşe kadar almalarına izin veriyor, nitekim Pakistan’ın muhafazakâr kuzeybatı bölgesinde büyük aileler sıkça görülüyor.

Khan’ın eşleri onlarca çocuk doğurduktan sonra “Artık yeter!” dese de Khan, daha fazla çocuk istiyor. Dördüncü kez evlenme isteğini de bu sebebe bağlıyor.

“CİNSEL OLARAK TATMİN OLMADIM”

Henüz 17 yaşındayken ilk evliliğini 14 yaşındaki kuzeniyle yapan ve sekiz kız ile dört erkek sahibi olan Khan sekiz sene sonra 17 yaşındaki başka bir kadınla evlendi.
“Cinsel olarak tatmin olamadım. Daha fazlasını istedim” diyen Khan, üçüncü evliliğini bir kavgada ölen erkek kardeşinin dul kalan karısıyla yaptı.

Dubai’de taksi şoförü olarak çalışan iki erkek kardeşin her ay eve yolladığı 500 doların yanı sıra Khan’ın Bannu ve Shawa’daki arazileri de ailenin geçinmesini sağlıyor.

ANNELERİNİ HATIRLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYOR

Eşleri arasında anlaşmazlık olmadığını söyleyen Khan, çocuklarını tek tek ayırt ettiğini ama her birinin annesinin kim olduğunu hatırlamakta zorlandığını itiraf ediyor.
54 yaşındaki babaya göre bu kadar çok kişiye bakmak zor değil; işin tek kötü yanı eşleriyle özel vakit geçirememek.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’na göre üç kişiden birinin herhangi bir doğum kontrol aracına erişemediği Pakistan’ın 180 milyonluk nüfusu her yıl %2’den fazla artış gösterecek.

Bazı gözlemciler bu artışın yavaşlaması için bir şeyler yapılmazsa ülkenin doğal kaynaklarının ülke nüfusuna yetmeyeceğini söylüyor.

Khan’ın 14 yaşındaki oğlu Ghufran ise bu durumdan korkmuşa benzemiyor:
“Allah izin verirse ben de birkaç evlilik yapacağım ve babamdan bile daha çok çocuğum olacak.”

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı