• $8,3257
  • €9,74
  • 501.289
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
14 Ekim 2020 Çarşamba 02:24 | Son Güncelleme:

2. kez yakalandı, daha ağır geçirdi

2. kez yakalandı, daha ağır geçirdi

ABD'de ikinci kez Kovid-19'a yakalanan bir adam hastalığı bu kez çok daha şiddetli geçirdi. Bu gelişme koronavirüs bağışıklığı konusunda uzmanların kafasını karıştırdı.

ABD’de ismi açıklanmayan 25 yaşındaki erkek, ciğerleri bedenine gerekli olan oksijeni sağlayamaması sonrası hastaneye kaldırıldı. Bu kişinin ikinci kez koronavirüs hastalığını yenmeyi başardığı açıklandı. Vaka üzerine Lancet dergisinde yayınlanan çalışma, virüse karşı ne kadar bağışıklık geliştirebildiği noktasında soru işaretleri yarattı. Nevada’da yaşayan kişinin, ek bir sağlık problemi bulunmuyordu ve Kovid’e karşı hassas olmasını gerektirebilecek bir bağışıklık sistemi sıkıntısı çekmiyordu.

TEZLER SORGULANIYOR

25 Mart-27 nisan arasında ilk hastalığı atlatan bu kişide 5 Haziran’da yeniden virüs tespit edildi ve virüsün genetik kodlarının aynı bulaşma ile olamayacak kadar farklı olduğunu ortaya konuldu. Nevada Üniversitesi’nden Doktor Mark Pandori, “Elde ettiğimiz sonuçlar, önceden olan bulaşmaların gelecekteki bulaşmalara karşı koruma sağlamayabileceği yönünde sinyaller veriyor” dedi. Nevada vakası, vücudun bağışıklık geliştirmesi nedeniyle ikinci kez hastalığın daha kolay atlatılacağı tezini de sorgulatıyor. 

<p>Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı hedef alan sözleri ve Hz. Muhammed'e yönelik haka

Halk TV, İslam'ı hedef alan Fransa'yı savundu: Erdoğan Macron'a karşı gelmemeli

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

30 Ekim 2020 burç yorumları yayında

Denizi olmayan Kayseri'den Japonya ve Rusya'ya somon ihracatı