• $8,1436
  • €9,7121
  • 452.962
  • 1375.91
30 Haziran 2018 Cumartesi 00:01 | Son Güncelleme:

'Yaz indirimleri' heyecanı başladı

'Yaz indirimleri' heyecanı başladı

ÜMİT TEMURÇİN

umittemurcin@gmail.com

İndirim öyle güzel bir zamana denk geldi ki eminim hepimiz en iyi şekilde değerlendireceğiz. Tatil öncesi ihtiyaç listeniz ne durumda? Bilinçli bir alışveriş yaparsanız eminim tatilde çok mutlu ve stil dolu günler sizi bekliyor olacak. Kontrollü ve ekonomik bir alışverişin tüyolarını öğrenmek istiyorsanız, bu yazım tam size göre...

Alışverişi bir zorunluluk görenlerde var büyük keyif alanlarda. En çok alışveriş yapmayı kimin sevdiğini söylememe gerek yok her herhalde, tabi ki kadınlar. Okullar kapandı, seçim sona erdi ve şimdi tatil zamanı. Bildiğiniz üzere tatil beldelerinde alışveriş yapmak el yakıyor. O neden ile  geçen hafta başlayan yaz sezonu indirimlerini değerlendirmenizi tavsiye ederim. 

Yaz koleksiyonlarında iç geçirip alamadığınız parçaları almanın tam sırası. Hareketli, konforlu ve renkli tasarımlara  kim sahip olmak istemez ki. Bir de zevkli aksesuarlar eklenince, kendinizi enerjik ve mutlu hissetmemek elde değil. Sezon ortası indirimin başlaması ile birlikte cadde mağazaları ve AVM’ler iyice hareketlenmeye başladı. 

İNDİRİMİN AŞAMALARINI  BİLMEK GEREK

Markalar, sezon ortası yaptığı indirimlerle, herkesin zamanında trend parçaları kullanmasını hedefliyor. İlk etapta %30 oranında başlayan fiyat indirimleri çok cazip gelmese de, istediğiniz ürünleri tükenmeden veya beden sıkıntısı çekmeden kolayca bulabilirsiniz. İlk etap ortalama 2 hafta kadar sürmekte sonrasında ikinci etap devreye girdiğinde ise indirim %50 civarlarına kadar artmakta. Yeni sezon ürünlerine ek olarak, stoklarda bekletilen benzer gruplar  reyonlara eklenince, oldukça fazla indirimli ürün alternatifleri ile karşılaşabilirsiniz. Markalar, böylesi insan trafiğinin yüksek olduğu zamanlarda bir sonraki sezon ürünlerini de mağazalarda sergilemeye başlıyor. Kendini tutamayanlar sezon fiyatları ile alışverişe kaptırınca  işte o zaman sizde balık ağına takılanlardan olursunuz. Üçüncü etabı bekleyen sıkı bir grup var çünkü indirim oranı %70 kadar çıkmakta. Umduğunu değil bulduğunu değerlendiren ama maddi kazanç olarak en karlı çıkan bu kitle, listesindeki adet sayısı ile de daha çok ürün edinmektedir. Haziran’ın son haftası başlayan süreç Ağustos sonlarına kadar devam etmektedir.

ALIŞVERİŞ ÖNCESİ ADIMLAR

- Gardırobunuzda var olan ürünleri gözden geçirin.

- İhtiyaç listenizi tek tek maddelendirin.

- Önce beğendiğiniz markalarının indirim alanları, satın alma yapmadan gezip fikir edinin.

- Devamlı alışveriş yaptığınız mağazaların satın danışmanları ile irtibatta olun. Sizi her türlü kampanya, indirim ve aradığınız ürüne dair ilk onlar haberdar eder.

- İhtiyaç durumunuza göre indirimin hani aşamasında alışverişe çıkacağınıza karar verin.

- Lokasyon ve saat planlaması şart, yoksa alışverişiniz eziyete dönüşür ve istediklerinizi bulmakta çok zorlanırsınız.

- Alışverişe giderken çok konforlu giyinin çünkü onlarca ürünü denemeniz gerekecek.

- Bedeni olmayan ama fiyatı uygun diye gereksiz ürün almayın.

- Yakınlarınızın özel günleri veya doğum günü varsa, hediye alıp bir kenara koymak için kazançlı bir dönem.

- Yanınızda sizi frenleyecek ve fikir beyan edecek bir yakınınız olsun.

- Çapraz sezon ürünleri almak oldukça kazançlı bir durumdur. Yazın mont , kışında yazlık ürünler almak oldukça kazançlı.Zaman çok hızlı geçiyor ve trendler ortalama 2 yıl devam ediyor. 

- Karlı bir alışveriş yapmak istiyorsanız, önceliği trend parçalara verin çünkü indirimde ilk fiyat ve son fiyat arasında çok fark oluyor. Günlük sade gruplarda ise pek bir fiyat farkı olmuyor.

<p>Peki, kod 29 olarak bilinen fedih kodunun kaldırılması ne  anlam ifade ediyor? Çalışma hayatından

Kod 29'un kaldırılması ne anlam ifade ediyor?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü