• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
31 Mart 2018 Cumartesi 00:48 | Son Güncelleme:

Vizyondakiler / Ödüllü 'Kelebekler' vizyonda!

Vizyondakiler / Ödüllü 'Kelebekler' vizyonda!

Başak Bıçak

basakbicak@gmail.com

Tolga Karaçelik’in, Sundance’ten ödüllü filmi Kelebekler, sıra dışı hikâyesiyle dikkatleri üzerine çeken Thelma ve Steven Spielberg’ün son filmi Başlat Ready Player One, Mart’ın son haftasında öne çıkan yapımlar oluyor.

Kelebekler

Üçüncü uzun metraj filmi Sarmaşık filmiyle adını duyuran Tolga Karaçelik, Sundance’te yarım bıraktığını başarısını tamamlıyor ve Jüri Büyük Ödülü’nü kazandığı Kelebekler ile sinemamıza enfes bir film armağan ediyor. Babalarının kendilerini çağırmasıyla otuz yıl sonra köylerinde bir araya gelen üç kardeşin absürtlüklerle dolu hikâyesini anlatan film, bu yılın en iyilerinden biri olmaya aday! 

Thelma

Norveçli yönetmen Joachim Trier’in, bu yılki Toronto Film Festivali’nde gösterilen ve büyük övgü toplayan filmi Thelma, taşradan büyük şehre okumaya giden bir kızın zaman içerisinde keşfettiği özel güçleri üzerinden şekillendiriyor hikâyesini. Yönetmenin sembolik anlatıma bolca başvurduğu ve bir tür “cadılıkla” ilişkilendirdiğini öyküsünü gerilim tonunda yansıttığı film, henüz ilk sekansından seyircisini yakaladığı gibi, finaliyle de tatmin edici olmayı başarıyor. Sıra dışı stili ve atmosfer yaratmadaki başarısıyla Thelma, haftanın görülmeye değer yapımları arasına giriyor.

Başlat Ready Player One

Steven Spielberg’ün, Ernest Cline’ın aynı isimli romanından uyarladığı Başlat Ready Player One (Ready Player One), yakın gelecekte revaçta olan sanal gerçeklik evreni OASIS’teki büyük yarışmaya katılan genç Wade Watts’ın hikâyesini merkezine alıyor. Tye Sheridan, Olivia Cooke, Mark Rylance gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı film, izleyenleri için aksiyon dolu bir serüven vaat ediyor.

KIckboxer: Misilleme

Kickboxer: Vengeance’ın (2016) devamı niteliğinde olan ve oyuncu kadrosunda Jean-Claude Van Damme ve Mike Tyson gibi isimlerin yer aldığı Kickboxer: Misilleme (Kickboxer: Retaliation), özgürlüğüne kavuşabilmek için kazanması zor bir dövüşe çıkması gereken bir adamın mücadelesini hikayeleştiriyor.

Ruhlar Evi

Carl Medland’ın korku türündeki ilk filmi Ruhlar Evi (The Spiritualist), annesinin hayaletini görmeye başlayan Laura ve arkadaşlarının düzenlediği ruh çağırma seansından sonra gelişen korku dolu olaylara odaklanıyor.

Kâbus

Haftanın bir diğer korku filmi olan Kâbus, annesinin ölümünden sonra psikolojik olarak gelgitler yaşayan ressam bir kadının hikâyesini anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Tuncer Gürbüz oturuyor.

Arapsaçı

Ömer Faruk Yardımcı’nın yönettiği ve Hakan Meriçliler ile Açelya Topaloğlu gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Arapsaçı, eski bir aktörün şöhretli zamanlarından kalan deri ceketin, tesadüfi olaylar sonucunda kesiştirdiği farklı insanların hayatlarını anlatıyor.

Bizim Köyün Şarkısı

Tuğçe Soysop’un yönetmenlik yaptığı film, babalarının doğduğu köye geri dönme kararıyla şehir yaşamından köy hayatına adapte olmaya çalışan ve okulda yeni arkadaşlar edinmeye çalışan Çınar ve Zeynep’in hikâyesini beyazperdeye taşıyor.

Sagu & Pagu

Murat Kirişçi’nin yazdığı, Engin Baştürk’ün yönettiği Sagu&Pagu, günümüze dair pek çok soruna dikkat çeken animasyon türündeki film.

 

 

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi