İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7681
  • 5.51
  • 196.08
  • 92997
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Vizyondakiler / Hayal kırıklığı yaratan bir “Masal”

Başak Bıçak

x

basakbicak@gmail.com

Oscar adayı The Florida Project haftanın hayal kırıklığı yaratan filmi olurken, Ridley Scott’ın yeni filmi Dünyanın Bütün Parası, Beni Adınla Çağır ve Alem-i Cin haftanın öne çıkan yapımları oluyor…

The Florida Project - IMDB: 7.7 - Benim Puanım: 6

Willem Dafoe’nin En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar adaylığıyla dikkat çeken The Florida Project, son olarak Tangerine filmini izlediğimiz Sean Baker’ın yeni projesi… Florida’da yaşayan küçük bir kızın hayatı ekseninde, çok fazla şey anlatma derdine düşüp, hiçbir şey anlatamama illetine kapılan film, hikâyesine hizmet etmeyen sekansları yüzünden film boyunca senaryo sarkmaları yaşamaktan da kurtulamıyor. Çocuk oyuncusu Brooklynn Prince enfes ve filmi bir parça da olsa sürüklemeyi başarıyor ancak enteresan olan, performans açısından en ufak bir canlılık gösteremeyen Willem Dafoe’nin Oscar’a aday olacak kadar beğenilmiş olması… Güçlü çocuk oyuncusu ve etkileyici öyküsüyle çok iyi bir film olma şansını, anlatım biçimiyle kaybeden The Florida Project, hak ettiğinden fazla değer verilen filmlerden… Türün meraklısı görebilir ama beklentiyi yüksek tutmamakta fayda var.

Beni Adınla Çağır

A Bigger Splash’la karşımıza çıkan yönetmen Luca Guadagnino, André Aciman’ın aynı isimli roman uyarlaması Beni Adınla Çağır (Call Me by Your Name) ile yılın en iyileri arasına girmeyi başardı… En İyi Film dâhil olmak üzere, dört dalda Oscar adaylığıyla adından söz ettiren Beni Adınla Çağır, 80’li yıllarda, Kuzey İtalya’da hayatları kesişen iki gencin hikâyesini şiirsel bir üslupla peliküle aktarıyor. Etkileyici sinema dili, göz kamaştıran oyunculukları ve dönemin atmosferini yansıtma başarısıyla gözden kaçırılmaması gereken bir filme dönüşen Beni Adınla Çağır, ilk aşka dair de etkileyici bir yorum getiriyor.

Âlem-i Cin

Yönetmen Özgür Bakar’ın yeni filmi Alem-i Cin, 25. yaş gününden sonra kabuslar görmeye başlayan Yeliz’in hikayesini mercek altına alıyor. Kâbusların zaman içerisinde korkunç boyutlara ulaşmasıyla birlikte, ailesinin geçmişindeki sırları da öğrenmeye başlayan karakterin ürpertici öyküsü, türün meraklısı için görülmeye değer…

Dünyanın Bütün Parası

Usta yönetmen Ridley Scott’ın yeni filmi Dünyanın Bütün Parası (All the Money in the World), Christopher Plummer, Michelle Williams ve Mark Wahlberg gibi isimleri bir araya getiriyor ve döneminin sayılı zenginlerinden olan petrol milyarderi Jean Paul Getty’nin, kaçırılan torununun fidyesini ödemek istememesi sonrası gelişen ilginç olayları gerilim dolu bir hikayeyle ele alıyor. Kaçırmayın!

Görevimiz Tatil

Aşk Tutulması ve Çakallarla Dans’ın yönetmini Murat Şeker, yeni filmiyle seyircisiyle buluşuyor. Senaryosunu Ali Tanrıverdi ile birlikte yazdıkları Görevimiz Tatil, yıllardır tatile gitmemiş bir ailenin Ege’de bir köye doğru yola çıkışlarını ve bu yolculukta yaşadıkları maceraları konu edinirken, başrollerinde de Demet Akbağ ve Zafer Algöz gibi usta isimlerle eğlenceli bir aile filmi vaat ediyor.

Samson

Bruce Macdonald ve Gabriel Sabloff’un yönetmenliğini üstlendiği Samson, Eski Ahit’in insanüstü güçlere sahip kahramanı Samson’un hikâyesini beyazperdeye aktarıyor. Fantastik türündeki film, meraklısı için…

Kırlangıçlar Susamışsa

Muhammet Çakıral’ın filmi Kırlangıçlar Susamışsa, Karadeniz’de bir dağ köyünde yaşayan halkın, bölgeyi işgale yeltenen HES’çilere karşı verdikleri mücadeleyi hikayeleştiriyor.

Tavşan Peter

Animasyon türündeki Tavşan Peter (Peter Rabbit), Peter’ın, Bay Yeşilbahçe’yle ezeli düşmanlığını eğlenceli bir dille ele alıyor. 

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisi rap şarkısı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Haberi duyan köye gidiyor!

Babaların kızlarını gelinlikle ilk kez gördüğü zaman verdiği tepkiler

En Çok Okunanlar