İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8278
  • 5.6539
  • 193.22
  • 89897
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Vizyondakiler / George Clooney’den enfes bir film

Başak Bıçak

x

basakbicak@gmail.com

George Clooney’nin yeni filmi Suburbicon, Jackie Chan’li İntikam ve yaşanmış bir olaya dayanan öyküsüyle Korkusuzlar, bu haftanın öne çıkan yapımları oluyor…

SuburbIcon - Benim Puanım: 8 - IMDB: 5.8

George Clooney’nin yönetmen koltuğunda oturduğu altıncı uzun metraj film olan Suburbicon, bu yıl ilk kez Boğaziçi Film Festivali kapsamında Türk sinemaseverlerle buluştu. Festivalin açılış gecesinde izlediğimiz film, Coen Kardeşlerin ince ince işledikleri senaryo ve Clooney’nin bir Alfred Hitchcock şaheserini andıran stiliyle birleşince, ortaya müthiş bir film noir (kara film) örneği çıkmış… Matt Damon, Julianne Moore ve Oscar Isaac gibi isimleri başrollerde izlediğimiz film, her sekansı ustalıkla kurgulanmış, Hitchcock zekâsını aratmayan bir hikâye anlatımı ve karakter yapılarıyla etkileyici bir filme dönüşüyor. Suburbicon isimli, sakin bir mahallede yaşayan bir ailenin suç ve gizem dolu öyküsünü anlatan film, bu haftanın tartışmasız en iyisi… Sakın kaçırmayın!

İntikam

Martin Campbell, bu kez Stephen Leather’ın yine aynı türdeki The Chinaman isimli romanının beyazperde uyarlıyor… Jackie Chan ve Pierce Brosnan’ın başrollerinde yer aldığı İntikam (The Foreigner), bir terör saldırısında kızını kaybeden adamın, kendi adaletini sağlamaya girişmesinianlatıyor. Jackie Chan’in alışık olduğumuz bolca dövüşlü ve bir o kadar da eğlence içeren filmlerinin yerine nitelikli bir aksiyona olmaya soyunan film, türün meraklısı için tatmin edici olacaktır.

Korkusuzlar

Joseph Kosinski’nin yönettiği ve Josh Brolin, Miles Teller, Jeff Bridges ile Jennifer Connelly gibi isimleri kadrosunda barındıran Korkusuzlar (Only the Brave), 2013 yılında ABD’nin, Arizona eyaletine bağlı Granite Mountain Hotshots’ta ortaya çıkan büyük yangının gerçek hikâyesini ele alıyor.

Delil.com

Philippe Lacheau, hem yazıp, hem yönetip, hem de başrolünde yer aldığı Delil.com (Alibi.com) ile krşımızda. Zengin kişilerin kaçamaklarını organize ederek, bu kişilerin gizliliğini koruyan bir şirket kuran üç arkadaşın absürtlüklerle dolu öyküsünü konu edinen Delil.com, kalburüstü bir komedi filmi…

Öteki Taraf

La Cara Oculta, Öteki Taraf ismiyle sinemamıza uyarlandı. Özcan Deniz’in yönettiği ve başrolünde Aslı Enver ile Meryem Uzerli’nin yer aldığı film, küçük değişiklikler dışında hikâyenin ana hatlarını koruyor. Meraklısı görebilir fakat ben, orijinal filmi tavsiye ederim.

Maide’nin Altın Günü

Yok Artık filmleriyle yönetmenliğe adım atan Caner Özyurtlu’nun yönettiği ve Ezgi Mola’nın başrolünde yer aldığı Maide’nin Altın Günü, altın günlerinin şaşaalı ismi Maide teyze ile yeğeni Yağmur’un, kayıp bir gerdanlığı bulmak için çıktıkları macerayı konu ediniyor.

Genç Pehlivanlar

Yönetmenliğini Mete Gümürhan’ın üstlendiği belgesel türündeki Genç Pehlivanlar, Amasya’nın civar köylerinde yaşayan ailelerin çocuklarının güreşte elde edecekleri başarı ile kendilerine yeni bir yol çizmeye çalışmalarının öyküsünü beyazperdeye taşıyor.

On Adım

Fatih Hacıosmanoğlu’nun yazıp yönettiği On Adım, yeni filmini tamamlamaya çalışan Amerikalı yönetmen Tina’nın hikâyesini merkezine alıyor.

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Adnan Oktar ve müridlerine yönelik düzenlenen operasyonun ardından, örgütle ilgili yeni detaylar da

Adnan Oktar örgütü liseli kızları ağına böyle düşürüyormuş

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

98 milyon lira unutuldu

Türkiye'yi uçuracak adım

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.