• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
22 Haziran 2019 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Verni Art Salon Sinan'ın İstanbul'u sergisiyle açılıyor

Verni Art Salon Sinan'ın İstanbul'u sergisiyle açılıyor
- ZEKİ GÜMÜŞ / zeki.gumus@aksam.com.tr

İstanbul tarihi yarımada Sultanahmet semtinde, Osmanlı döneminde gemi yapım malzemelerinin ve ticaret mallarının deposu olarak hizmet veren tarihi bina aslına uygun olarak yeniden restore edildi. Bina, sanat galerisi kavramına yeni bir anlayış, yeni bir soluk getiriyor.

zeki.gumus@aksam.com.tr

Verni Art Salon, 13 Haziran’da değerli sanatçı Reza Hemmatirad’ın “Sinan’ın İstanbul’u” koleksiyon sergisiyle kapılarını açtı. Azerbaycan bölgesinde dokunan 8 halı çeşidinden biri olan Verni’den adını alan Verni Art Salon; Antika, Dekorasyon, Müzayede, Çağdaş ve Geleneksel Sanatlar Galerisi sanatseverlerle buluşuyor. 

TARİHİ DOKU KORUNDU

Verni Art Salon tarihi dokusu korunarak sanat hayatına kazandırılmış ve şehrin sanat merkezinin bu tarihi eksene geri taşımayı vaat ediyor. Reza Hemmatirad’ın birbirinden farklı boyutlardaki Mimar Sinan eserlerinin yer aldığı sergide, sanatçının kadife üzerine yapacağı work shop çalışamaları da yapılıyor. Galerilerinde sanata ve sanatçıya verilen değeri her zaman üst düzeyde göstereceklerini belirten Verni Art Salon Sanat Direktörü Melis Uludağ, Sinan’ın İstanbul’u sergisinin 14 Temmuz tarihleri arasında her gün 11:00 - 22:00 saatleri arasında gezilebileceğini belirtti.

<p class='MsoNormal'>Kovid-19 ile mücadele eden birçok ülkede yürütülen aşı  çalışmaları umut vadede

Yerli aşıda son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde 2021 yılı için artış oranı belli oldu! 2021 Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ne kadar?

Hayranları Bogota'daki berberlerde Maradona'nın portresini kafalarına kazıttı