• $13,6279
  • €15,2243
  • 787.455
  • 1997.69
10 Nisan 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Vedik astrolog Şebnem Ekşib: Vedik astrolojide burcunuz farklı

Vedik astrolog Şebnem Ekşib: Vedik astrolojide burcunuz farklı
- YELİZ COŞKUN / yeliz.coskun@aksam.com.tr

Vedik yani Hint astrolojisini daha önce duydunuz mu? Batı astrolojisinden farklı birçok özelliği var. Gezegenlerin konumlarını değil takımyıldızlarını esas alıyor. Vedik astrolog Şebnem Ekşib, iki astroloji türün farklarını, vedik burç hesaplamayı AKŞAM Cumartesi okurlarına anlattı.

Vedik astroloji nedir?

Temeli Hindistan ve Asya olan binlerce yıldır kullanılan bir astroloji türüdür. Öncelikle Vedik Astroloji başlı başına bir ekoldür. Geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan kadim özelliklerini kaybetmemiş, en azından henüz kaybetmemiş, kendine has yöntemleri olan bütünsel bakışı gözden kaçırmaması adına da kıymetli bilgiler içeren bir astroloji türüdür. Matematiksel hesaplamalar, astronomi bilgileri yanında soyut ve somutu yerinde harmanlaması adına hem çok severek üzerinde çalıştığım, hem de doğru tespitleri ve dokunuşları adına da kıymetli bulduğum bir sistemdir. Var oluş nedenimizi, Dünya hayatında olmanın bizim bireysel hayatımızda ne anlama geldiğini güzel tekniklerle çözme potansiyeli taşır. Vedik Astroloji esasında kendimize olan yolculuğu çözmemizde elimizi güçlendiren en önemli argümanlardan veya astroloji yollarından birisidir. Vedik astroloji sadece çözmez, nedenleri bulduktan sonra size bu konuda yol gösterip, nasıl düzeltebileceğinizle ilgili destek de verir. Ayurveda, taşlarla tedavi ve iyileşme yöntemleri gibi sistemlerle size eksiklerini tamamlamanız adına yol da gösterir.

VEDİK AY'I, BATI GÜNEŞ'İ MERKEZ ALIR

Batı astrolojisinden farkı nedir?

Bence en önemli farkı, eski ve geleneksel yöntemleri unutmamış olması. Diğer yandan kullandığı hesaplama yöntemleri batı astrolojisine göre farklılıklar içerir. Batı astrolojisi Mezopotamya ve Sümer kaynaklıdır ve dünyada tarımın geliştiği süreçlerde kendi gelişimini ilerlettiği için mevsimleri baz aldıkları bir Zodyak hesaplaması kullanmayı tercih etmiştir. Mevsimleri baz aldığınızda ise Güneş'in Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarına geçişi ile mevsimlerin başlaması hesaplanmıştır. Vedik Astroloji ise yıldızların üzerinden hesaplama yapar. Yıldızlardan hesapladığınızda ise Burç takımyıldızlarından Güneş'in geçiş etkisini temel alır ki bu hesaplamada esasında sizin gerçek gökyüzü değerlerine göre doğduğunuzdaki gezegen ve burç kombinasyonlarınıza ulaşır. Gökyüzü yerleşimlerini gösteren herhangi bir telefon uygulamasına girdiğinizde zaten vedik astrolojinin hesaplamasına göre burç ve gezegen kavuşumlarının verildiğini göreceksiniz. Vedik Astroloji Ay merkezli bir haritadır. Zira Vedik'e göre Ay duygular ve zihindir. Batı ise Güneş'i merkez alır.

Başka bir anlatımla, Vedik ruhunuza ayna olmaya, kadersel yolculuğunuzu aydınlatmaya ve kendi hikayenizi daha derinden fark etmeye dönük tekniklerle bir yıldız haritasını incelemeye alır.

BİR ÖNCEKİ BURCUN ÖZELLİKLERİNİ TAŞIYORSUNUZ

Vedik astrolojiye göre hangi burç olduğumuzu nasıl hesaplayabiliriz?

Batı astrolojisinde bildiğiniz burçların bir gerisindeki burcunuz Vedik astrolojisindeki burcunuzdur.

Batı astrolojisine göre Aslan, Vedik astrolojiye göre Yengeç olan birisi, yükselenlerde olduğu gibi o burcun da mı özelliklerini taşımış oluyor?

Bu örneğe göre siz kendinizi Aslan sanıyorsunuz ancak ruhunuz, iç enerjileriniz Yengeç... Vedik burçlarınız esas olandır. Vedik, mevsimlere göre sizin burç başlangıçlarınızı almıyor. Yıldızları baz alarak sizin burç ve gezegen yerleşimlerinizi hesaplamaktadır.

2021 DİJİTAL SİSTEME GEÇİŞİN KÖPRÜ DÖNEMİ

Hepimizin bildiği gibi ülkemiz ve Dünya çok karışık bir dönemde. Vedik astroloji, ülkemizin gidişatıyla ilgili neler diyor?

2021 dünyanın finansal ve sosyolojik açıdan değişiminin ana taşlarından birini oluşturmakta. Öncelikle mesleklerin uygulanması değişiyor. Yeni sektörlerin başlaması kadar süregelenlerin de değişmesi farklı uygulanması söz konusu olacak. Dijital dönüşümü deneyimliyoruz. Bu değişim eğitimden, tüm mesleki uygulamalara kadar etkin olacak görünmekte. Dijital sisteme geçişin köprü dönemi 2021. Güç dengeleri farklılaşıyor. 2021'in yaz ayları gerçekleşecek mayıs ve haziranda aktif olacak tutulma serisiyle hızlı gelişmeler vurgulu olacak. Özellikle dünya finans piyasaları açısından mayıs sonu ile başlayacak ve haziran ve temmuzu daha vurgulu kılacak süreçlerde önemli gelişmeler başlayacak.

ESKİ NORMALE DÖNMEK ÇOK MÜMKÜN DEĞİL

2021 yılında uluslararası konular, global ticaret, çalışma koşullarının yeniden belirlenmesi ve gözden geçirilmesi, yeni ve farklı meslek alanlarıyla ilgili gelişmeler, özgürleşme dürtüsünün yüksek olduğu bir seneden geçiyoruz. Eski normallere dönmenin artık çok mümkün olmadığını düşünüyorum. Yeni Dünya; ekonomi, finans ve eğitim, ticari alanlarda hızlı gelişimlerin olduğu bir sürece geçişi anlatmakta. Taşlar yerine 2022'de oturmaya başlayacak ve bu döngü 2023'te büyük ölçüde tamamlanacak. Virüs ve pandemi süreci ise 2021 boyunca devam edecek ama yılın ikinci yarısı aşı ve tedaviyle ilgili büyük bir yol kat edilecek diye düşünmekteyim. 2022 yaz döneminden itibaren pandemi süreci bitecek. Bittiğinde ise ekonomik ve sosyolojik etkileriyle yoğun şekilde uğraşmamız gerekecek. 2022 yılının ikinci yarısı ile ekonomi ve sanayi alanında yeni bir yapılanmaya geçeceğiz. Tarım ve sanayide önemli gelişmelerin bilhassa 2022 yılı ile başlayacağını düşünüyorum. Bu yeni dünyaya teknoloji ile uygum sağlarsak tarım ve sanayi alanlarında önümüzdeki iki yıllık alanda atacağımız her adım 2023'ten itibaren ülkemizi çok daha büyük ve önemli bir yere taşıma potansiyeli içermekte.

HARİTANIZ KADER NOKTALARINI GÖSTERİR

Bir kişinin vedik astroloji haritası nasıl inceleniyor, neler anlatıyor?

Vedik astroloji teknikleriyle haritanıza bakarken tıpkı batıda olduğu gibi doğum gününüz, doğum ay ve yılınız, doğum saati ve yerinize göre haritanızı açıyoruz. Yükselen burcunuzu inceledikten sonra Ay burcunuza da odaklanıyorum. Ay bu sistemin mihenk taşıdır. Sadece zihinsel ve duygusal etkilerimizi incelemekle kalmaz, Ay üzerinden kadersel döngülerinizi, hayatınızın en önemli zamanlarınızı da belirleme şansımız vardır. Sadesati dediğimiz bu döngüler insanın hayatında yaklaşık iki veya üç kez yaşadığı 7,5 yıl süren çok özel zamanlardır. Sadesati döngülerinde evren bize niye dünyaya geldiğimizi ve hayat amaçlarımızı hatırlatır. Vedik astroloji haritalarında kader noktaları da diyebileceğimiz özel argümanlar vardır ki size hayat döngülerinizi hesaplama adına kıymetli bilgiler sunabilir. Kullandığı argümanlar binlerce yıldır deneyimlenmiş tekniklerdir ki sizin içinizden geçtiğiniz ana dönemi anlatan gezegen zamanları yani Daşa dediğimiz hesaplamaları, özel transitler geçişleri ile kadersel virajlarını hesaplayabilme yönleri ile yaşadıklarımızı neden yaşadığımızı anlama ve idrak etme olanağı sunarken, değerli açılımlar yaşamamıza neden olur.

  • vedik astroloji nedir
  • hint astrolojisi
  • astroloji
  • vedik astrolog şebnem ekşib
  • vedik astroloji haritası
  • burç
Milli Muharip Uçak TF-X meydana çıkıyor... İmalat bu yıl başlayacak: Yer testleri için tarih verildi
Milli Muharip Uçak TF-X meydana çıkıyor... İmalat bu yıl başlayacak: Yer testleri için tarih verildi

Milli Muharip Uçak TF-X meydana çıkıyor... İmalat bu yıl başlayacak: Yer testleri için tarih verildi

AGİ ile ilgili belirsizlik ortadan kalktı... Resmi Gazete'de yayımlandı: İşte detaylar
AGİ ile ilgili belirsizlik ortadan kalktı... Resmi Gazete'de yayımlandı: İşte detaylar

AGİ ile ilgili belirsizlik ortadan kalktı... Resmi Gazete'de yayımlandı: İşte detaylar

Türkiye'den milyon dolarlık ihracat... İlk sırada Güney Kore var
Türkiye'den milyon dolarlık ihracat... İlk sırada Güney Kore var

Türkiye'den milyon dolarlık ihracat... İlk sırada Güney Kore var

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları

dünyanın en zor testi olduğu iddia edilen dikkat testi! Sosyal medyayı salladı

Limonu mikrodalgada 20 saniye ısıtırsanız... Bakın nasıl bir etkisi var