İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7137
  • 5.5398
  • 197.73
  • 101.138
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ufak Tefek Cinayetler dizisinin astro analizi; Merve: Hırslı, Oya: Soğuk, Pelin: Değişken, Arzu: Duygusal

BENDEGÜL ÇANDARLI

x

bendegulcandarli@hotmail.com

Yayınlandığı günden itibaren izleyicisi bol oldu Ufak Tefek Cinayetler’in. Öyle ki hikâyesinin içerdiği öfke, hırs, kıskançlık, ihanet, nefret ve ihtiras duygularıyla tam bir akrep özelliği gösteren dizinin yeni bölümlerini iple çeker olduk. Peki, akrep temalı dizinin karakterleri hangi burcu sembolize ediyor merak ediyor musunuz? 

Son günlerde büyük merak uyandıran dizi, astrolojiseverlerin adından da hemen anlayabileceği gibi dizi Akrep burcu vurgulu. Astrolojide Akrep burcunun negatif yönlerinde nefret, hırs, intikam, öfke, kıskançlıklar, ihtiras ve cinayet sembolikleri yer alır. Ülkemizin astrolojik haritasında Güneş, Jüpiter ve Venüs Akrep burcunda olduğu için her hafta merak içinde yeni bölümü bekliyoruz. Akrep burcu olanların yüzünün asıldığını görür gibiyim. Bazı burçların adı çıkmış 9’a inmez 8’e…  Diğer burçlar hemen sevinmesin çünkü her burcun pozitif ve negatif sembolikleri var… İlaveten dizide Balık burcunun kurban pozisyonuna düşme, yüksek fedakârlık, dağılma, kandırılma, gizlilik içinde yürütülen işler ve yanılgılar içeren sembolikleri de bolca mevcut. Ayrıca Ekim 2017’den itibaren transit Jüpiter’in Akrep burcunda ilerlemesiyle bu konuları kapsayan TV programları da oldukça ön plana çıktı. Ayrıca ülkemizin yükselen burcu oldukça duygusal olan Yengeç. Ülke olarak hassasiyetlerimiz, duygularımız, aile teması ve aileyi ilgilendiren konular bizim için çok önemli. Son olarak yine ülkemizin doğum haritasında yükselen burç yöneticisi Ay, gizli düşmanlıklar, arka planda gizlilik içinde yürütülen işler, kontrolümüz dışında gelişen olaylar, dedikodu, aldanma ve aldatılma temalarıyla ilgili bir alanda yer alıyor. Dolayısıyla ülke haritamızdaki semboliklerle dizinin konusu ve karakterleri oldukça örtüşmekte. Bu sebeple özellikle Jüpiter’in de Akrep burcundan geçtiği süreçlerde, Akrep vurgusu taşıyan konularla ilgili dizi ve programlar üzerimizde merak duygusu uyandırıyor. Şimdi gelelim dizinin birbirinden renkli karakterlerine… 

MERVE AKSAK HIRSLI BİR AKREP BURCU

İntikam soğuk yenen yemektir yaklaşımıyla Merve Aksak karakteri kaybettiği zaman çok tehlikeli olabilecek Akrep özellikleri taşıyor. Soğukkanlı ve ölüme en çok direnen burçtur. Dolayısıyla tüm krizler karşısında hayatta kalmayı başarır. Merve de “artık bitti’’ dediğimiz anda tekrar can buluyor. Tıpkı bir Akrep gibi güçlü ve hırslı. Başkalarının sırları hep cebinde. Güç sahibi olmak için karanlık oyunlar mubah ve son derece tehditkâr… 

OYA KARAKTERİ SERT VE SOĞUK

Yavaş ve emin adımlarla gözünü zirveye doğru diken, sabırlı bir Oğlak burcu olarak görüyoruz Oya karakterindeki Gökçe Bahadır’ı. Ayağı sarp kayalıkları çıkarken taşlara takılsa da dik durabilir. Kariyeri ve statüsü önemli, bu yüzden çalışmaktan asla yılmıyor. Duygularını pek belli etmeyen, gerçekçi ve son derece inatçıdır Oğlaklar. Soğukkanlı, planlı ve stratejik hareket eder. Sert ve soğuk bir görüntüye sahiptir. Mesafeli bir duruşu vardır ve dolayısıyla sevgisini sözleriyle gösteremez. 

DEĞİŞKEN KARAKTER PELİN TARHAN

İlk bakışta kendi başına karar almakta zorlanan, başkalarıyla iş birliği yapmaktan hoşlanan Terazi burcu özellikleri ağır basıyor. Son derece bakımlı olması, pahalı ve gösterişli kıyafetlere düşkünlüğüyle Terazi özellikleri ağır bassa da İkizler özelliklerini de taşıyor. Bazen masum halleri ve sonra davranışlarının bir anda tam tersine dönmesi, sık sık saf değiştirmesi ve ayrıca uzun boyu, ince vücut yapısıyla tıpkı bir İkizler burcu. 

ARZU KARA TAM BİR YENGEÇ BURCU

Arzu Kara’da Yengeç özellikleri ağır basıyor. Yengeç burcunun aile üyeleri ve yaşam alanı çok önemlidir. Boşanırken ilk olarak kendi ve çocukları için güvenlik alanı olan evini kurtarmaya çalıştı. Ailesinin güvende olması onun için çok önemli. Yengecin yöneticisi Ay’ın karanlık tarafında hayatta kalma içgüdüsüyle tehlike anında yara almamak için kıskaçlarını kullanıp saldırganlaşabiliyor. Yine hayatta kalmak için Serhan’ın hapse girmesiyle inisiyatif alıp krizi kendi adına fırsata çevirdi. 

SERHAN DA EDİP DE KURBAN

Serhan Aksak ve Edip Hoca Balık özelliklerini barındırıyor. Balık aldatma, aldatılma, kandırılma, hapishaneler gibi konuları da içinde barındırır. Yalanlar ve dolandırılmalar sonucunda bu iki karakter son derece kurban pozisyonunda. İftiraya uğrayan Edip Hoca, eşinin kardeşi tarafından dolandırılan Serhan’ın hayatında yalnızlık hüküm sürmekte. Onlar tıpkı bir Balık burcu gibi pek konuşmayan, sessizlikten hoşlanan, bir yapıdalar. 

MEHMET ÇAPKINLIĞIYLA TAM BİR ASLAN

Mehmet karakteri kuyumcu olması ve çapkınlığıyla  tam bir Aslan burcu özelliğini yansıtıyor. Bir tarafta eşine diğer tarafta sevgilisine oyunlar oynamak ve şov yapmak onun için doğal bir yetenek. Keyif aldığı şeyleri yapan Aslanların egosu yüksektir ve sürekli pohpohlanmak ister. Mehmet de  kendisiyle ilgilenilmesini isteyen ve özgüveni yüksek karakter… 

TAYLAN KARAKTERİNİN DUYGUSAL DERİNLİĞİ YOK

Taylan karakteri de tıpkı eşi gibi Terazi ve İkizler özelliklerini barındıran bir yapıda. Sosyallikten hoşlanan, pek duygusal derinliği olmayan, mantıkla hareket edebilen, hazır cevap ve ne yöne çekseniz gelebilecek yapıda. Hava elementi burçlarının havai ve değişken yapısı var üzerinde. Tıpkı bir Terazi burcu gibi tarafsız, uyumlu ve diplomatik davranışlar sergiliyor.

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
24 Haziran´daki seçimlere günler kala siyasi partiler çalışmalarına hız verirken, AK Parti´nin seçim

AK Parti´nin seçim müziği belli oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kuzey Irak'ta 23 km ilerleyen TSK, üsleri birbirine bağladı

En Çok Okunanlar