• $32,2127
  • €35,0115
  • 2506.84
  • 10739.6
28 Ocak 2011 Cuma 08:42 | Son Güncelleme:

Tüm gözler tırnaklarda olacak

Tüm gözler tırnaklarda olacak

Tırnaklar, önümüzdeki sezon çok farklı renklere bürünüyor. Son yıllarda sıkça görülen kırmızı ve rakı beyazı, artık yerini Chanel ya da mantar rengi olarak bilinen kirli kahverengiye bırakıyor. Ojeyle yetinilmiyor, desen katılıyor.

Bu yazın tırnak trendine uymanın ilk şartı, sedefli ojelerden kaçınmak. Tüm ojelerinizin yanına, taş ya da somon tonlarında, mat renklerde ojeler de ekleyin. Bunları sade kullanmak yerine, üzerine çeşit çeşit desenler uygulayın ya da kozmetikçilerde satılan yapışkanlardan deneyin. Sezonun en çok öne çıkanı, tırnak üzerine yapılan farklı desenler. Sanat çalışması niteliğindeki desenler tırnakları süslüyor. Önümüzdeki sezon tırnaklardaki trendleri beş başlık altında toplanıyor: Ay manikürü, metalik renkler,  pop-art grafik, natürel çalışmalar ve  yapıştırmalı tırnaklar.

DOĞAL RENKLER
Ten rengi ya da taş tonları olarak kullanılan doğal renkleri kullanırken, üzerine aynı rengin daha koyu tonunda sade desenler yapabilirsiniz. Renk seçiminde dikkat edeceğiniz bir diğer nokta, oje rengini ellerinizin rengine yakın tonlarda seçmeniz gerektiği. Bu sezon, doğal renklerin en çok tercih edileni somon pembesi ve bej  rengi olacak.

GRAFİK ŞEKİLLER
İşte en çok uğraştıracak model 'pop-art grafik'. Burada hayal gücü sınır tanımıyor. O yüzden, uğraşmaktan sıkılmayacağınız bir anda bu modeli denemenizde fayda var. İstediğiniz pastel tonlarda ojeye, istediğiniz şekli vermek size bağlı. İster farklı renklerden, muntazam kareler yapın, ister gelişigüzel oval halkalar, isterseniz de farklı renklerden degrade geçişli zemin. En basit versiyonu içinse kat kat süreceğiniz mat bir rengin üzerine, beyaz benekler yapabilirsiniz.

GÖLGELİ TIRNAKLAR
French manikürün yerine geçecek 'Ay manikürü'nde, tırnak ucuna veya dibine ya da her iki yere birden kavisli gölge yapılıyor. Fırçalara hakim olamayanlardansanız, tuhafiyelerde satılan sanat kalemleri de yardımcınız olabilir. Gölgelerin düz değil, eğimli olmasına özen göstermelisiniz. İki farklı renkte seçeceğiniz ojelerin rengi mutlaka mat ve taş tonlarında olmalı. Trende en uygun olanlar ise kahverengi tonları ve ekru. Zemin rengi açık, gölgeler daha koyu olmalı.

METALİK RENKLER
Bu sezon,  kıyafetlerde sıkça göreceğimiz metal trendi tırnaklara da sıçramış durumda. Eğer ojenin parlaklığından daha metal bir renk istiyorsanız folyolardan yardım alabilirsiniz. Gümüş ya da altın rengi bir folyoyu herhangi bir renkte ojenin üzerine yapıştırıp kuruduktan sonra çıkarırsanız, folyonun rengini tırnaklarınıza geçer.

YAPIŞTIRMALAR
Çoğu kişinin önyargıyla baktığı tırnak yapıştırmaları, bu sezon mutlaka denenmesi gerekenler arasında... Parlak bir taşı ister tek isterseniz de çoklu olarak kullanabilirsiniz. Eğer biraz daha yaratıcılık katmak isterseniz, çekinmeyin. Ojenizin üzerine sim ya da ince pul dökebilir, ince zincir veya renkli kağıt yapıştırıp üzerine cila sürebilirsiniz.

Çatlayan renkler
Bu sezon yayılmaya başlayacak bir diğer yenilik ise çatlayan ojeler. Alix Avien, Alessandro ve Opi marklarında bulunan oje, tırnak üzerine uygulandığında çatlıyor. Kullanım rahatlığı sayesinde desen için saatlerce uğraşmanıza gerek kalmıyor. Uygulama için, tırnağınıza fon yapmak için herhangi bir renkten ojeyi sürün. Üzerine de çatlayan oje. Oje, kısa süre içinde çatlamaya başlıyor ve ebruli bir görüntü ortaya çıkıyor.

Sezonun en çok arananı
Son birkaç aydır hemen herkes bu rengi arıyor. Chanel kahvesi ya da grisi olarak bilinen bu mantar rengi, hemen her oje markasını harekete geçirdi. Flormar'da       413, Alix Avien'de 229, Pastel'de 75, Sally Hansen'da 370, Opi'de nlb85, numaralarda bu rengi bulabilirsiniz.

O bir oje delisi
Ojeler bu kadar çeşitlenince, takip edenler blog bile açmaya başladı. Bu bloglardan biri olan ojedelisi.blogspot.com'un şimdilik 500'ün üzerinde izleyicisi bulunuyor. Bu sayı sürekli artıyor. Blog sahibi, her renkten, her çeşitten, her markadan ojeyi deneyip, fotoğraflarıyla birlikte yayınlayıp yorumlarını da ekliyor. Sadece ojeler değil, onları renklendirecek taşlar, çıkartmalar kısacası her türlü aksesuar bu sitede bulunuyor. Tırnaklar için neyin nereden alınacağını da anlatılıyor.

KÜBRA HANİÇ
kubrahanic@gmail.com

Türk zırhlısı göreve hazır! Yurt dışında ilk kez sergilenecek
Türk zırhlısı göreve hazır! Yurt dışında ilk kez sergilenecek

Türk zırhlısı göreve hazır! Yurt dışında ilk kez sergilenecek

'Türkiye'nin kaderini belirleyecek' dedi ve ekledi: Oyun değiştirecek bir yerdeyiz
'Türkiye'nin kaderini belirleyecek' dedi ve ekledi: Oyun değiştirecek bir yerdeyiz

'Türkiye'nin kaderini belirleyecek' dedi ve ekledi: Oyun değiştirecek bir yerdeyiz

O özelliği ile dünyada birinci sırada yer alıyor.... Ülke ekonomisine dev katkı!
O özelliği ile dünyada birinci sırada yer alıyor.... Ülke ekonomisine dev katkı!

O özelliği ile dünyada birinci sırada yer alıyor.... Ülke ekonomisine dev katkı!