• $8,1527
  • €9,7278
  • 453.898
  • 1375.91
30 Haziran 2018 Cumartesi 00:01 | Son Güncelleme:

Silikon Ameliyatlarında son trend…

Silikon Ameliyatlarında son trend…

Prof. Dr. Reha Yavuzer

reha.yavuzer@aksam.com.tr

Son 10 yılın en çok yapılan ameliyatları listesine göğüs büyütme ameliyatları başı çekiyor. Güzelliği ve doğallığı artık aynı zamanda istiyoruz ve silikon meme protezleri ile bunu elde etmek mümkün 

Simülasyonlar ve 3d görüntüleme

Üç boyutlu bilgisayar teknolojileri hayatımızın her noktasında bize yardımcı. Bu teknolojiden estetik cerrahi de faydalanıyor. Üç boyutlu görüntüler alınarak kişinin bedeni bilgisayar ekranına aktarılıyor. Burada meme dokusunun ölçümleri, iki meme dokusu arasında büyüklük ve şekil farklılıkları yani asimetriler tespit ediliyor ve idealde konulması gereken silikon boyutu belirleniyor.

Meme protezlerin dış kısmı sert silikon kaplı, içeriği ise jel kıvamında silikon veya tuzlu sudur. Silikon meme protezleri son 10 yılda önemli değişiklikler göstermiştir. Tüm dünyada içi daha sert, yapışkan silikon jel protezler tercih edilmektedir. Bu formlarını koruyabilen silikon meme protezleri sayesinde uzun yıllar dayanıklı estetik sonuçlar elde edilir. İki ana şekilde silikon bulunur, yuvarlak ve damla. Meme dokusu çok az olanlarda doğal bir görüntü vermek için üst kısmı daha az aşağıya doğru indikçe büyüyen damla şeklindekiler; göğüsün üst kısmının daha boş gözüktüğü kadınlarda ise genellikle yuvarlak protezler tercih edilir.

Yeni nesil protezler

Teknolojik olarak daha doğal daha yumuşak silikon protezler günümüzde kadınların beğenisi için mevcut. Bunun dışında büyük silikon tercih etmek isteyenler için çok daha hafifi protezler de Ekim ayı ile birlikte Türk kadının kullanımına sunulacak yeniliklerden.Daha dayanıklı olan son teknoloji silikon protezlerin daha sert olması özellikle ince derili kişilerde protezlerin kenarlarının hissedilmesine neden olabilir. Buna ek olarak iki göğüs arasındaki alan silikon protez ile doldurulamayan bir bölgedir. Dekolte bölgesinin belirginleştirilmesi ve şekillendirilmesi için veya her iki meme arasındaki asimetrilerin giderilmesinde silikon protezler yetersiz olur. İşte bu noktada çözüm kişinin kendi yağından geçer.

Yağ dokusunun kıymetini giderek anlıyoruz. Bu nedenle tüm bedende özellikle de yüz gençleştirmede giderek artan miktarda yağ dokusu kullanılmakta. Yağ dokusu verildiği bölgeye sadece dolgunluk getirmekle kalmıyor içerisindeki genç ve iyileştirici hücreler ile deri kalitesinde de artışa neden oluyor.

Memnuniyet yüksek

Estetik ameliyatlar arasında hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu işlem silikon meme protezidir. Ameliyat kararı alan bireylerin plastik cerrahları ile detaylı konuşarak akıllarına takılan konulara açıklık getirmeleri ve ardından yola çıkmaları önerilir. Ameliyat kararında sadece fiyata dayalı seçim yapmamak, ameliyatın yapılacağı koşulların ve kullanılacak olan protezin kalitesinin ön planda tutulması gerektiğini hatırlamak lazım.

<p><b >'ORUÇ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ  ZAYIFLATMAZ GÜÇLENDİRİR'<br></p><p>Orucun  bağışıklık sistemi

Koronavirüs oruç tutmaya engel mi?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü