• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
31 Ağustos 2012 Cuma 01:38 | Son Güncelleme:

Seksiliğim rahatsız etmedi

Seksiliğim rahatsız etmedi

Sosyete kızı ‘Simge’yi canlandırdığı ‘Yahşi Cazibe’den sonra yine bir dizide zengin ve görgüsüz bambaşka bir kadını canlandırıyor Hande Katipoğlu. Simge’nin seksiliğinin kimseyi rahatsız etmediğini belirten Katipoğlu’na göre seyirci ‘Pis Yedili’nin Nevriye öğretmenine de bayılacak.

Elif AKTUĞ
elif.aktug@aksam.com.tr

Aslında bir yaz dizisi olarak başlayan ama müthiş bir başarı kazandığı için iki sezon devam eden ‘Yahşi Cazibe’nin deli dolu Simge’si Hande Katipoğlu, yine bir Gani Müjde prodüksiyonu olan ‘Pis Yedili’ye katıldı.

30 yaşındaki oyuncu bu defa Adanalı bir Almanca öğretmenini canlandırıyor ve seyirciyi bambaşka bir karakterle şaşırtmaya hazırlanıyor. Twitter hesabından makyajsız fotoğrafını paylaştığı için özgüveninin eksiksiz olduğunu düşündüğüm oyuncuyla, en az kendisi kadar meşhur köpeği Badem yani nam-ı diğer Paris’i konuşarak başladık sohbetimize…

- İlk önce Badem’i soracağım, nasıl iyi mi, yine oyunculuk yapacak mı?
Sağlığı ve keyfi çok iyi ama yeniden setlere dönmedi. Aslında neden oyunculuğa başladı biliyor musunuz? Yanımda olmasını istemiştim, onu evde bırakmak ya da birine emanet etmek istemedim. Gayet de iyi becerdi oynadığım karakterin yanında yer almayı, bir partner olarak. Paris olarak da iyiydi ne yalan söyleyeyim. Ancak yoruldu tabii, aslında set ortamları çocuklar için de ev hayvanları için de zor. Biz koskoca insanlar yoruluyoruz saatler süren çekimlerden sonra. Hem Badem oyuncu değil. Psikolojisi ve beden sağlığı bozulsun istemem. Ancak yine birlikte olacaksak ve yorulmayacaksa beraber oluruz.

- Huyu suyu değişti mi oyuncu olunca? Çok sessiz sakindi dizide.
Aslında biraz değişti. Havlasın diye uğraşırdık, şimdi öyle değil. Usludur normalde, azıcık değişti. Setten sonra agresif oldu biraz. Kapı çalınca ve yabancı biri gelince hırlıyor.

- Eh normal o da oyuncu oldu, şöhret değiştirmiştir. Siz acaba ‘Yahşi Cazibe’nin başından sonuna dek bakınca bir oyuncu olarak nasıl yol aldınız?
Ay yazık, o bilmez şöhreti (gülüyoruz). Genel olarak bir şey değişmedi ama oyuncu olarak o setin bir okul olduğunu söylemeliyim. Bir tiyatro oyunu gibi çalıştık. Artık ciddi anlamda tanınıyorum, hatta Badem’e bile ‘Paris’ diye sesleniyorlar. Ancak çevrem, yaşantım, ailem, arkadaşlarım değişmedi.

- Oyunculuk açısından bakınca?
Çok büyük fark var. Birinci bölümde bambaşkayım, felaket. Hem de perukla oynamıştım, belki olur demiştik. Sıkıntılıyım ben, o kadar saat çalışınca yapamadım perukla. Asla ilk bölümlerde karakter oturmaz, şimdi sancılı kısmındayız. Nasıl olacak nasıl devam edecek bilemiyorum. Ortaya iyi bir iş çıksın diye uğraşıyoruz. İnşallah ‘Simge’ karakteri kadar sevilen ve başarılı olan bir karakter yaratırız.

- ‘Pis Yedili’de öğretmensiniz, kimlerden etkilendiniz role çalışırken; ilginç öğretmenleriniz oldu mu?
Aslında kimseye bakmayarak ama herkese de bakarak çalışırım. Duyduğum hikâyeler, tanıdığım insanlar; karman çorman bir etkilenme biçimim var. Biri diyemem ama aklımda kalanlarla çıkıyor karakterler. Adanalı bir kadın, görgüsüz, zengin ama her zaman iyilerin yanında yer alacak bir Almanca öğretmeniyim.

- Zengin ve görgüsüz kısmı Simge’ye benziyor!
Asla alakası yok. Nevriye Hoca tam yurdum insanı, biraz kıro hatta. Arabesk dinleyen, türkü söyleyen, Adanalı aksanıyla konuşan bir kadın… Bu yönleriyle de bana benziyor. Her ortama uyan ve böbürlenmeyen biriyimdir, aslımı hiç inkâr etmedim.

- Kıro musunuz yani?
Kıroluksa saydıklarım, ben de bal gibi kıroyum. Şimdi öyle tanımlanıyor ya, geleneklerine bağlı, özünden sapmamış, dedim ya tam yurdum insanı Nevriye Kaçak. Külhanbeyi biraz, nevri dönüveriyor. Altın düşkünü hem de, ‘Adanalıyık’ yani. Sadece saçlarımızın sarılığı benziyor.

- Sizin de nevriniz döner mi?
Döner, mideme ağrılar girer. Eskiden içime atardım, şimdi söylüyorum karşımdakine. Anlatırım, konuşurum.

- Cam çerçeve inmez yani?
Asla, yüksek sesle konuşulmasına bile tahammül edemem. Tartışma da sevmem, yanımda birileri tartışsa paniğe kapılırım. Her şey tatlı tatlı konuşularak çözülür. Niyeti anlaşmak olanlar anlaşır.

BENDEN VAZGEÇMEZLER
- Simge’nin ardından, “Eyvah yine sevilir miyim” dediniz mi?
Beni sevmekten vazgeçeceklerini sanmıyorum. Benim sevdiğim biri başarısız olsa sevmekten vazgeçmem ki! Seyircim de beni çok sevdi, başarılı olmayı istiyorum. Onlar da beni başarılı görmek isteyecektir. Elimden geleni yapacağım, her rol ve oyun aynı olmayabilir.  Daha az başarılı olmak istemiyorum. Bir önceki kadar gülsünler istiyorum.

- Sevilmek ne ifade ediyor peki?
Sevilmek ve alkışlanmak beni çok motive eder.

- Hiç sıkılıyor musunuz sevgiden ve ilgiden, gösterilmekten?
Rahat biriyim ama çok da sosyal değilim. Gezen, tozan, dolaşan biri değilim. Bakmaları, konuşmaları rahatsız etmez; neticede seviyorlar beni. Yaklaşım güzel olduktan sonra hiç fark etmez. Küçük bir dünyam var. Parmakla gösterildiğim ortamlarda fazla olmuyorum. Gençler, çocuklar ve kadınlar seviyorlar beni.

- Seksi bir kadındı Simge, sürekli dekolte giyiyordu. Göğsünü ve bacaklarını göstermediği bölüm yok neredeyse. Buna rağmen sevilmesi ilginç değil mi, kimse rahatsız olmadı mı seksi halinizden?
İlginçtir, sevgi ve ilgi daha fazla muhafazakâr kesimden geldi. Oyunculuk ön plandaydı demek ki.

- İçinizde ukde kalan bir şey oldu mu, sigortacılık da yapıyorsunuz bir yandan!
Evet devam ediyorum sigortacılığa. Fakat oyunculuk hayali kuran biri olmadığım için, bu yaşadığım ortam zaten beni havalara uçuruyor. Çocukken de genç kızken de “Oyuncu olacağım” demedim. Kısmet işte, şu anda öyle mutluyum ki anlatamam. Veteriner veya balerin olmak istiyordum çocukken ya da anaokulu öğretmeni. Şimdi de bakın lise öğretmeni oldum.

KENDİMİ ÖVEMEM!
- Gani Müjde’nin dedikodusunu yapalım mı, nasıl bir patron?
Gani Ağabey’le aramız çok iyi, iyi bir insan bir defa. Her zaman sizi dinleyen, telefonunuzu açan bir dosttur da. Duygularınızı ve isteklerinizi gözeterek konuşur, zaten geldiği yer belli.

- İyi arkadaş ve iyi bir dost dediler sizin için. Neden öyle görüyorlar sizi?
“Çok iyiyim, arkadaş canlısıyım” demek bana kötü geliyor. Tamam, güler yüzlüyüm, pozitifimdir ama yine de söyleyince itici geliyor, kendimi övemem. Ukalalık sanki… Sanırım insan ayrımı yapmadığım, herkesi sevdiğim içini herkese selam verdiğim için seviliyorum ancak bunlar nedense bir meziyet gibi görülüyor. Oysa yapmamız gerekenler de bunlar değil mi? Hâl hatır sormak meziyet mi? Sadece karşımdakinin soğukluğunu, asık suratını ve mesafesini çekemem, öyle olursa ben çeker giderim.

ADİLE NAŞİT GİBİ HATIRLANSAM KEŞKE
- Drama uzak geliyor mu, komedi oyuncusu olarak mı devam edeceksiniz?
Sadece iyi iş olsun isterim. Ne olursa olsun, ister komedi ister drama, hep iyi ve başarılı işlerde yer almayı diliyorum. Müzikal bile olur, Grease dinlerdik küçükken, Olivia Newton John olmak isterdim.

- Dizi seyrediyor musunuz?
Evdeyim ya, hep seyrediyorum dizileri de filmleri de. ‘İşler Güçler’ ve ‘Leyla ile Mecnun’ çok güzel, tebrik ederek ve alkışlayarak seyrediyorum.

- Kadın komedi oyuncuları takip ediyor musunuz, en çok kimi seversiniz?
Adile Naşit var en başta, ne müthiş bir ekoldür. Keşke öyle izler bırakabilsek. Demet Akbağ, Yasemin Yalçın, Demet Evgar, Gülse Birsel çok başarılılar.

- 5-10 yıl sonra için planlar var mı?
Yarının olacağını bilmiyormuş gibi yaşamak istiyorum. Tabii değil 10 yıl,   20 yıl sonrası için çalışıyorum ama plan yapmam. Yapanlara da gülerim, Allah’a inanırım. Çalışacağız ve gerisine karışmayacağız. Mutlu ve sağlıklı olmak isterim, gerisi teferruat. Bir çocuğum olmasını isterim zamanı gelince, hayırlısıysa. Ne desem boş bir yandan da. “İki yıl sonra çocuk düşünüyorum” diyorlar, bana tuhaf geliyor.

- Sosyal medyayla aranız nasıl?
Twitter kullanıyorum ama “şuradayım, buradayım” diye yazmıyorum. Hep de evdeyim ya, kendimi de çekemem! Instagram kullanıyorum, bu aralar fotoğrafa merak sardım.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı