• $ 5,7212
  • € 6,3768
  • 260.642
  • 102556
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sağlık ve lezzet Balkabağı tatlısındı

NİL ŞAHİN GÜRHAN

nil@nildiyet.com

Hem cildi güzelleştiriyor hem de kalp krizi riskini azaltıyor. Kış mevsiminin sağlıklı ve lezzetli tatlısı balkabağının diğer faydalarına bakalım mı?

A vitamini: 

Balkabağının turuncu renginin ana kaynağı olan Beta karoten vücudumuzda A vitaminine dönüştürülerek işlev gösterir. A vitamininin bağışıklık sistemimizin çalışmasında, göz ve cilt sağlığımızın korunmasında ve gelişmesinde önemli etkileri vardır. Yapılan birçok yeni çalışma A vitamininin antioksidan etkinliğinin kanserle savaştığını gösteriyor. 

Potasyum: 

Potasyum zengini sebzelerden biri olan balkabağı yüksek tansiyon hastaları için lezzetli bir yiyecektir. Potasyum, vücudumuzdaki su ve mineral dengesinin korunmasında etkilidir. Yüksek tansiyon hastalarında yeterli miktarda potasyum tüketmek, önemli fayda sağlar. Yeterli potasyum almak, aynı zamanda inme ve kalp krizi riskini azaltır...

C vitamini: 

Balkabağı aynı zamanda önemli ölçüde C vitamini içerir. Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirip hastalıklardan korunmamıza yardımcı olan C vitamini, aynı zamanda cilt sağlığımız için de oldukça önemli. Cildimizin gençliğini ve esnekliğini sağlar, kollojen yapımında C vitamini önemli ölçüde bulunur.

E vitamini: 

Çok güçlü bir antioksidan olan E vitamini, hücre yapısının bozulmasını, damar sertliğini ve tıkanmalarını engeller. Yaraların iyileşmesini hızlandırdığı gibi cildi güzelleştirir.

Magnezyum: 

Cildin, saçların ve tırnakların daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayan magnezyum, aynı zamanda bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Ayrıca sinir sistemimizin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Milli Savunma Bakanlığı Paylaştı! BAYRAKTAR TB-2 İHA Denizde...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Hindistan'da yaşamak