• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
03 Nisan 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Online karnaval coşkusu ve kostüm tasarım yarışması

Online karnaval coşkusu ve kostüm tasarım yarışması
- ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

Adana 9.Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenen Kostüm Tasarım Yarışması'nda ilk on finalist belirlendi. Karnaval bu yıl online olarak yapılacak.

9. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 1-4 Nisan tarihlerinde online olarak gerçekleşiyor. Geçmiş yıllarda Adana sokaklarında büyük coşku ile kutlanan karnaval onlarca farklı branşta halkımızı mutlu eden faaliyetlerle gerçekleşiyordu. Bu yıl ise yine aynı coşkuyu yaşatmak için ilk kez online olarak hazırlandı. Konserler, sportif faaliyetler, yarışmalar, dans gösterileri, yeme-içme aktiviteleri ve daha bir çok renkli içerikle www.nisandaadanada.com adresi üzerinden online canlı yayın akışında tüm Türkiye'ye sunulmakta. 3 Nisan 17.30- 20.15 ve 4 Nisan ise 20.00-21.30 arasında sizde bu heyecana ortak olabilirsiniz.

KARNAVAL KOSTÜM TASARIM YARIŞMASI

Ben de son altı yıldır Karnaval kapsamında "Kostüm Tasarım Yarışması" düzenlemekteyim. Yarışmamızda her yıl bir sosyal sorumluluk projesine veya özel bir temaya yer vererek farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu yıl dünyada yaşanan deprem, kuraklık, salgın, yangın gibi doğal felaketleri konu alan temamız ile global bir sosyal sorumluluğa dikkat çekmek niyetindeyiz. 2021 tema ismimiz Doğanın Sesi. Dünyamızın ve tüm canlıların geleceği için insanlığın bilinçli ve özverili çalışmalara devam etmesi oldukça önemli. Öğrencilerimizden de bu konu başlıklarından birini sahiplenerek kostüm tasarımlarını yapmalarını istedik. Yaşanan felaketler sonrası yeniden doğuşu simgeleyen kostümler yapmaları ise en önemli kriterimizdi. Yapılan elemeler sonrası ilk 10 finalistimizi belirledik.

Bu yıl yarışmamızın ana sponsoru olan ATO Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ve tüm yönetim kurulu üyelerine genç yeteneklere sağladıkları imkânlar için teşekkür ederiz.

Öğrencilerimiz kostüm değerlendirmesini yapan on özel jürimiz;

Jülide Ateş, Beliz Baran, Ümit Karalar, Belkıs Isenç, Akasya Asıltürkmen, Neslişah Yılmaz, Muammer Kapucuoğlu, Çiğdem Akın ve Fatih Aktel'de katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

YARIŞMAMIZIN İLK ON FİNALİSTİ İSE ŞÖYLE:

1- Zahra Shiva Soltani

2- Yasemin Akgün

3-Meltem Aybar

4- Hasan Mert Pehlivan

5- Kübra Çolak

6- Şule Kaya

7- Vusala Hajiyeva

8- Gülay Çam

9- Semih Çakar

10- Gül Pırlak

  • portakal çiçeği karnavalı
  • adana
  • tasarım
  • kostüm
  • yarışma
  • ümit temurçin
<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü