• $7,8795
  • €9,4125
  • 458.211
  • 1342.49
30 Mayıs 2020 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Online etkinlikler, online kültür sanat

Online etkinlikler, online kültür sanat

Online etkinlikler, online kültür sanat: Evin caz hali, Yaşar Kemal'in yaşamına yolculuk, İş Sanat'ta Edebiyat Günleri devam ediyor.

EVİN CAZ HALİ 

30. Akbank Caz Festivali Akbank Sanat Instagram sayfasında “Evin Caz Hali” konserleri ile devam ediyor. Program; 5 Haziran Cuma Sanat Deliorman & Her JazzBros, 19 Haziran Cuma günü ise Can Tutuğ& Aytaç Aydoğdu Duo ile sürecek. Sanat Deliorman, piyanist Baturay Yarkın ve kontrbasçı Enver Muhamedi’nin önceden yapmış olduğu kayıtlar üzerine solo vokal performans sergileyecek.Konserler 20.00’da Akbank Sanat Instagram hesabında canlı izlenebilecek.

YAŞAR KEMAL’İN YAŞAMINA YOLCULUK

Yaşar Kemal Vakfı, 28 Şubat 2018 yılında aramızdan ayrılan Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Yaşar Kemal’i iki sanal sergiyle anıyor. Yaşar Kemal Vakfı Arşivi’ne armağan edilen fotoğraflardan bir seçki olan “Yiğidin İyisi Sözünden Olur” ve fotoğraf sanatçısı Lütfi Özgünaydın’ın Yaşar Kemal’in edebiyat dünyasına yaptığı yolculukları fotoğrafladığı “Çukurova Bayramlığın Giyerken” sergileri vakfın sitesinde erişime açıldı. Yaşar Kemal Vakfı’nın Karacaoğlan’ın “Yiğidin İyisi Sözünden Olur” dizesi ile adlandırdığı sergide vakfa armağan edilen fotoğraflardan bir seçki ile yazarın hayatından kesitler sunuluyor. Ağrı Dağı’ndan Bodrum’daki sünger avcıları teknelerine Kemal’in hayatından kesitler sunan sergide ayrıca yazarın Cumhuriyet gazetesi günleri, edebiyat buluşmaları, mahkemeler, ödül törenleri ve çocukluk arkadaşlarıyla buluşmaları da yer alıyor.Çukurova Bayramlığını Giyerken sergisinde ise Lütfi Özgünaydın, Yaşar Kemal’in edebiyat diliyle kurduğu dünyaya yaptığı yolculukları fotoğraf diliyle bir anlatıya dönüştürdü.

İŞ SANAT’TA EDEBİYAT GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi “Edebiyat Günleri” başladı. Bugün ve yarın devam edecek etkinlikler, İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek. Program kapsamında, Sait Faik Hikâye Armağanı sahibi Pelin Buzluk, Kemal Varol, Ethem Baran, Yalçın Tosun ve Melisa Kesmez hikâyelerini seslendirirken; Cevat Çapan ve Haydar Ergülen şiirlerini okuyacak. Ayrıca duayen yazar Doğan Hızlan sevdiği şiirleri okurken oyuncu Esra Bezen Bilgin ve Serhat Tutumluer William Shakespeare’in Hırçın Kız adlı eserinden bir bölümü seslendirecek. 

MÜZİĞİNİ HERKES DUYSUN 

Yeni nesil sanatçıları destekleyen RedBullWarmUp bu yıl tamamen dijital bir formatla sürüyor. Kendi bestelerini ve performanslarını bir video aracılığıyla gösterecek olan katılımcılar, 3 Haziran 2020 tarihine kadar RedBull.com/Warmup adresinden projeye başvurabilecek. 

<p>Başkan Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 6. Toplantısı'na katılmak üzere Türkiye'ye

Başkan Erdoğan Katar Emiri ile Millet Kütüphanesi'ni gezdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Asırlık çınar Bekir dede sağlığını doğal beslenmeye ve stressiz yaşama borçlu

İstanbul'da koronavirüs denetimleri yoğunlaştırıldı! İşte ilk fotoğraflar