İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Müzik piyasasında istisna olmak istiyoruz

MEHMET EMİN DEMİREZEN

x

emin.demirezen@aksam.com.tr

Nelly White, Çağlar Anber ve Yiğit Ergün’den oluşan Nelly White Band, Ordinary Woman albümünü geçen ay piyasaya çıkardı. Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan ve 7 parçadan oluşan pop, rock, folk ve caz türlerinin harmanlandığı albümün şarkılarını grubun solisti İngiliz şarkıcı Nelly White ile konuştuk.

Nelly White Band kimdir, biraz kendinizden ve grubunuzdan söz eder misiniz?

Ben Türkiye’ye bazı kişisel nedenlerden dolayı geldim. Çok geçmeden yaşantımı paylaşacağım, hayat arkadaşım olacak kişi Çağlar Anber ile tanıştım ve sonrasında burada yaşamaya karar verdim. Nelly White Band; ben, Çağlar Anber ve Yiğit Ergün’den oluşuyor. Antalya’da kurulduk. Ben ve Çağlar on yılı aşkın bir süredir beraberiz ve bu süre içinde ailemizi büyütmek için çok fazla efor sarf ettik. Yükümüz azaldığında gençliğimden beri yazdığım müziği üretme çabalarımızı yoğunlaştırmaya karar verdik ve ilişkimiz boyunca birlikte şarkılar yazdık.

İlk albümünüz Ordinary Woman soul, caz ve pop türlerinin harmanlandığı bir sound’a sahip… Kimlerle çalıştınız?

Caz-Fusion müziğinin uluslararası alanda tanınan ‘New York Gypsy All Stars’ın bir parçası olan süper yetenekli davulcu Engin Kaan Günaydın ile birlikte çalıştık. Albümün mix aşamasında ses mühendisi, şarkılarımızdan bazılarını dünya çapında itibar sahibi Türk bir caz müzisyeni olan ve sonradan çok güzel bir dostluk yakalayacağımız Genco Arı’ya dinletti. Genco Arı müziğimizi çok sevdi ve projenin bir parçası olmayı teklif etti. Bunu duyduğumuzda mutluluktan havalara uçtuk. Hepimiz aynı fikirdeyiz ki; Genco’nun albümdeki etkisi ve şarkılara verdiği yön, son aşama için çok büyük bir fark yarattı. 

HAYAT ZOR, EVLİLİK İSE HİÇ KOLAY DEĞİL!

Eşiniz aynı zamanda grubun bas gitaristi. Zor olmuyor mu? 

Evet, neredeyse günde 24 saat beraberiz! Zor mu? Hayat zor. Evlilik ise hiç kolay değil! Çünkü iki kültürün, iki farklı gelişmenin olduğu gerçeğini boş verin ve bunun üzerine evde ve her yerde çift dilde konuşuyoruz. Bunlara bir de iş ilişkisini ekleyin sonrasında havai fişek görmeyi beklersiniz. Bazen sanatsal olarak çatışırız ama orta bir zemin bulabiliriz. En temel avantajımız birbirimizi çok iyi tanıyoruz ve birlikte müzik yapmaktan gerçekten hoşlanıyoruz. İşte bu da asla eskimiyor.

İstanbul’da değil de Antalya’da işlerinize devam ediyorsunuz. Neden?

Her şeyin başlangıç noktası Antalya. Eşlerimizle tanışmamız, birbirinden değerli müzisyen dostlarımız, hayran kitlemiz, sımsıcak insanlar, sıcak güneş, deniz kokusu ve tabii ki turizm. Turizm sayesinde dünyanın hemen her yerinden hatırı sayılır sayıda hayranlarımız oldu. Üçümüzde Antalya aşığıyız. 

Kariyer hedefiniz nedir?

Turnelere çıkıp büyük kitlelere çalmak istiyoruz. Daha çok çeşitli ve harika müzik üretmek istiyoruz ama en önemlisi istisna olmak istiyoruz. Yazılı olmayan kurallara bir istisna; müziğin 18 yaşındakilere göre bir kariyer olduğunu düşünenler ya da aynı anda bir aile ve müzisyen olamayan kişiler için. Birden çok kültürden oluşan bir grubun, özellikle günümüz dünyasının politik ikliminde mümkün ve olumlu bir şey olduğunu göstermek istiyoruz. İyi müzik üretmek için metropol bir şehirde yaşamanıza gerek olmadığını açıkça belirtmek istiyoruz çünkü bu çağda teknoloji ve ulaşım kolaylığı bizi kolayca bir araya getiriyor. Kutunun dışında düşünmek istiyoruz kısacası.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

CNBC duyurdu! ABD'yi tutuşturacak gelişme

Kilolarıyla fenomen olan köpekler

En Çok Okunanlar