• $ 5,6985
  • € 6,3024
  • 269.811
  • 106870
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Moda haftasından geriye kalanlar

Ümit TEMURÇİN

umittemurcin@gmail.com

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’un son iki gününde oldukça heyecan veren koleksiyonlar podyumdaydı. Gelin, defilenin son iki gününde büyüleyici tasarımları inceleyelim.

EMRE PAKEL

Pakel Cooperation’da koleksiyon Amerika’nın dünyaca özenilen Hollywood stillerine tepki olarak özgür yeni Japon sokak stilini ele almıştı. Özendirilen yerine, Uzakdoğu’nun alt kültür grubunda kendi stilleriyle ayrışan elektro kültürünün genç ve dinamik sporty couture erkek stilini öne çıkıyor.

LUG VON SIGA 

Gül Ağış, beyaz, uçuk mavi, gül kurusu ve siyahlardan oluşan renk paleti çıtır çiçekli doğal baskılara, fırfırlara ve rahat görünümlü oversize silüetlere yansırken, hafiflik ve masumiyet duygusu hep ön plandaydı.

MURAT AYTULUM 

İstanbul’un farklı renkleri, dokusu ve enerjisinden ilham alan koleksiyonu; dinamik renkleri ağır basan bloklardan oluşuyor. Koleksiyon, geometriyi bir resim dili gibi kullanan MONDRIAN’ın renk skalasından oluşturuldu.

MEHTAP ELAİDİ

JournetME isimli koleksiyonunda nakışlar ve püskül detayları dökümlü kumaşlarla bir arada kullanılarak zıtlık oluşturuldu. Koton kumaşlarda kırmızı ve karamel tonlardan renk paleti kullanıldı.

CAN YUNUS ÇETİNKAYA

Explorers 1 adlı koleksiyon, keten tohumu ve keten çiçeklerinin süreçlerini anlatan, yağlı boya tablolardan oluşmuş bir koleksiyon tanıttı. Dünyanın en ince ve doğal keten liflerinden oluşan gömleklerine dokunmak bile, birer canlı ürünmüş hissiyatı veriyordu.

GÖKHAN YAVAŞ

İlhamını 70’lerin disko kültüründen almış. Bu sezon ilk defa hem erkek hem de kadın koleksiyonunu bir arada sunan tasarımcı, renkli ve bir o kadar enerjik koleksiyonu ilk etapta aykırı görünse de hepsi tek tek giyilebilir ve özel kalıplarda ürünler.


<p>Ünlü oyuncu Fatma Girik Ankara ve İstanbul’da gördüğü 2 aylık tedavisinin ardından Bodrum sokakla

Fatma Girik: “Kendimi İyi Hissedersem Projelerde Yer Alırım”

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kayseri'de bin 300 metre uzunluğunda yer altı şehri bulundu

Yavru Kangallar vatan için büyüyor