• $ 7,3334
  • € 8,6321
  • 451.692
  • 1114.18
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
01 Ağustos 2020 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

KidZania İstanbul'dan bayram sürprizi

Çocuklar Ülkesi KidZania, minik misafirleri için bayramda kapılarını yeniden açıyor. Yeni normalin tüm tedbirleri ve yepyeni aktiviteleri ile KidZania, bayramı İstanbul'da geçirecek olan çocuklara unutulmaz bir bayram hediye ediyor.

Çocuklar Ülkesi KidZania İstanbul, Türkiye’de ilk koronavirüs vakası görülmesi üzerine kendi inisiyatifi ile 14 Mart tarihinde faaliyetlerine ara veren ilk kurum oldu. Kapalı kaldığı süre boyunca T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun açıkladığı rehberler, IAAPA – Uluslararası Tema Parklar ve Eğlence Merkezleri Derneği’nin yayınlarına göre hazırlıklarını tamamladı. İş yeri hekimi, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanının koordinasyonunda ‘yeni normal’e göre tedbirleri hayata geçirdi. ‘Sağlıklı ve Güvenli KidZania Deneyimi’ prensibi ile tedbirlerini güçlendiren Çocuklar Ülkesi, 1 Ağustos tarihinden itibaren kapılarını yeniden ziyaretçilerine açtı.

Gerçek hayatın bir simülasyonu olan KidZania İstanbul, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası ‘yeni normal’ kuralları ve yönlendirmeleri ile Kurban Bayramı’nın ikinci günü, eğlenerek öğrenme deneyimine kaldığı yerden, sıfır risk politikası ile devam ediyor. Salgın döneminde misafirleri ile bir arada olmak için hazırlanan KidZania yepyeni aktivite içerikleri ile kapılarını açıyor.

ÇOCUKLAR HİJYEN ELÇİLERİ OLACAK

Misafirlerinin ‘yeni normal’e adaptasyonu için KidZania Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Fakültesi açan Çocuklar Ülkesi, derste koronavirüs özelinde sağlık ve hijyen kurallarını anlatacak. Eğitimden sonra çocuklar “Hijyen Elçileri” olarak ellerindeki rota ve kontrol listesi ile diğer aktivite alanlarında maske ve sosyal mesafe gibi konuları kontrol edecek.

KidZania İstanbul, tüm çocukları eğlenirken öğrenebilecekleri, 67 aktivite alanında kendi becerilerine ve ilgi alanlarına göre 120’den fazla rolü deneyimleyebilecekleri Çocuklar Ülkesi’ne davet ediyor.   

Nihat Özdemir harcama limitleriyle ilgili ne dedi?

Nihat Özdemir harcama limitleriyle ilgili ne dedi?

Yurt dışında yaşayan Türklerin gurbet yolculuğu sür

Yurt dışında yaşayan Türklerin gurbet yolculuğu sürüyor

TEI'den Türkiye'yi uçuracak motorlar

TEI'den Türkiye'yi uçuracak motorlar

Kendini sevmenin ve değiştirmenin 5 kuralı

Kendini sevmenin ve değiştirmenin 5 kuralı