• $7,8699
  • €9,3872
  • 457.968
  • 1342.49
27 Eylül 2014 Cumartesi 02:07 | Son Güncelleme:

Kepçe kulak sorununa 20 dakikada çözüm…

Kepçe kulak sorununa 20 dakikada çözüm…

Ameliyatsız ve son derece basit bir teknik olan İple Kepçe Kulak Operasyonu, kepçe kulak sorunu yaşayan herkesin 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde estetik kulaklara kavuşmasını sağlıyor.

Op. Dr Bülent CİHANTİMUR
bcihantimur@gmail.com

Kepçe kulak, doğumdan veya genetik sebeplerden dolayı meydana gelen bir sorun. Büyükten küçüğe, her yaştan insanın sosyal yaşantıları içinde problemler yaşamasına, sosyal hayattan kopmasına ve özgüven kaybı sebebiyle sağlıklı ilişkiler kuramamasına neden oluyor. Oysaki oldukça basit bir operasyon olan iple kepçe kulak sorunu çözümlenebiliyor ve olası tüm psikolojik sorunların önüne geçilebiliyor.

İple yapılan bir operasyon

Kepçe kulağın psikolojik açıdan yarattığı sorunlar artık kepçe kulak ameliyatlarıyla tarihe karışıyor üstelik bu sorun basit bir medikal bir ip yardımıyla çözümleniyor. Bizzat kendi geliştirdiğim 'İple Kepçe Kulak Operasyonu'nu son derece etkili geri dönüşler aldığımız tekniklerden bir tanesi. Bu teknikle klasik kepçe kulak estetiği uygulamalarından farklı olarak, hastalarımızın daha çabuk toparlandıklarını gözlemliyoruz. Operasyon süresinin oldukça kısa sürmesinden dolayı, özellikle çocuk hastalarımızı yormadan ve onların sıkılmasına mahal vermeden iple kepçe kulak ameliyatını tamamlıyoruz. 
6 yaş civarında kulaklar gelişimlerinin büyük kısmını tamamladığı için, bu yaştan itibaren iple kepçe kulak ameliyatı yapılabiliyor. Özellikle çocuklarda doğumsal kepçe kulak için en uygun tedavi zamanı, çocuğun kendine dikkat etmeye ve sosyal hayata girmeye başladığı okul öncesi dönemdir. Bu tür kulak sorunları olan çocukların, arkadaşlarıyla sıkıntı yaşamamaları için erken yaşta tedavi edilmeleri gerekir.

En konforlu uygulama

Oldukça konforlu bir uygulama olan İple kepçe kulak operasyonu, özel bir alet ve bir ip yardımıyla noktasal kesilerle, kulağın geriye doğru katlanması suretiyle yapılıyor. Diğer tekniklerimde olduğu gibi bu uygulamada da iyileşme sürecinin kısa olmasını ve hastanın rahatını son derece önemsediğimden komplikasyon olasılığının minimal düzeyde olduğu bir uygulama gerçekleştiriyorum. İple kepçe kulak estetiğinde yine minimal kesi yapıldığından, operasyon sonrasında pansuman ve bandaj gerektirmiyor. Hastaya yaklaşık 15-20 dk. içerisinde lokal anestezi yapılarak tamamlanan iple kepçe kulak ameliyatı sonrasında, sadece kulağı korumak amacıyla, kulak üzerine saç bandı takıyoruz. 
Kesisiz otoplasti olarak da bilinen iple kepçe kulak işlemi sonrasında hemen ilk etapta kulağın yeni, normal halini görebilen  hastalarımızın tamamı motive olmuş bir şekilde evlerine gönderilirler.
Ayakta tedavi prosedürlerinin uygulandığı son derece basit bir operasyonla, yıllardır dert ettiğiniz ve belki de özgüven kaybı yaşadığınız sorunlu kulaklarınıza elveda diyebiliyorsunuz.
Kendinize ve ruhunuza iyi bakın. 

<p>İzmir'in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından evle

İzmir depreminin yaraları sarılıyor: Depremzedeler konteyner kentte yeni yaşamlarına başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Boş kalan kampüsün yeni misafiri tilki böyle görüntülendi

Edirne'de uygulanan koronavirüs önlemi Türkiye'de bir ilk oldu