• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
24 Nisan 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

İstanbul'da Fashion Week rüzgârı

İstanbul'da Fashion Week rüzgârı
- ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

Modanın kalbi bu hafta Fashion Week Istanbul'da attı. Modanın görsel sanatla buluştuğu FW'te 30 kısa filmle birbirinden eşsiz koleksiyonlar modaseverlerin ilgisine sunuldu. Böylesi zor bir pandemi sürecinde ortaya çıkan inanılmaz özverili ve enfes işlerle ilgili satırbaşları ve işte Fashoin Week Istanbul (FWI) notlarım...

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI'da bu yıl Mehmet Emiroğlu, Ceren Ocak, Niyazi Erdoğan, NEDO by Nedret Taciroğlu, T.A.G.G, Lug Von Sıga, Dice Kayek, Çiğdem Akın, Cihan Nacar, Museum Of Fine Clothing, Hakaan Yıldırım, Hatice Gökçe, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mert Erkan, Murat Aytulum, Nej, Nihan Peker, Özgür Masur İstanbul, Özlem Kaya, Özlem Süer, Sudietuz, Red Beard, Tuba Ergin, Tuvanam, Y Plus by Yakup Biçer, Zeynep Erdoğan, Zeynep Tosun ve İstanbul Moda Akademisi New Gen Karma projesi kapsamındaki genç tasarımcılar da yer aldı.

Köşemde, maalesef tüm tasarımcıların koleksiyon detaylarına yer verip videolara dair yorum yapamıyorum çünkü çok fazla isim var. Hepsi benim için çok kıymetli kreatif çalışmalar. Bu açıdan dünyanın da hayranlıkla izlediği bir FWI olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki haftalarda favori tasarımcılarım ve fark yaratan koleksiyonlarına dair özel röportajlarla birlikte olacağız. Ama şimdilik merakınızı gidermek için İstanbul'un kültürel mozaiğini tüm dünyaya tanıtmak amaçlı sosyal medyada yapılan çalışmalara, koleksiyon görsellerine ve videolara www.fashionweek.istanbul @fwistanbul'dan, #fwistanbul ve #istanbulpiecedtogether hashtag'i üzerinden ulaşabilirsiniz.

Moda haftası bu yıl global tanıtım projesi kapsamında; Vogue Runway, Business of Fashion ve dünyanın en önemli moda iletişimi şirketi Karla Otto ile iş birliği yapıyor. Türk tasarımcıların ve markaların koleksiyonları, dünyanın en büyük dijital showroom'u JOOR aracılığıyla da tüm dünyaya sunuldu.

FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından destekleniyor.

  • fashion week istanbul
  • moda haftası
  • tasarım
<p> </p>

İsrail'e karşı uluslararası denge nasıl sağlanır?

Siyah-beyaz mutluluk... Beşiktaş'ta kupa sevinci

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti