• $ 7,0936
  • € 8,4761
  • 467.554
  • 1093.51
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
19 Eylül 2015 Cumartesi 02:00 | Son Güncelleme:

İstanbul mis gibi kahve kokacak

Şehrin merakla beklediği etkinliklerinden biri olan İstanbul Coffee Festival’le kahveye yolculuk başlıyor.

ARZU AKYOL
arzu.akyol@aksam.com.tr

22- 25 Ekim 2015 tarihleri arasında şehrin en önemli simgelerinden Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek festival sırasında yolu kahveden geçen ulusal ve uluslararası 100 farklı marka; kahve ve kültürünü ziyaretçilerle buluşturacak.

İstanbul Coffee Festival, kahve tutkunlarına bir kez daha unutulmaz zamanlar yaşatmaya hazırlanıyor. DSM Group tarafından gerçekleştirilen ve Paşabahçe ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İstanbul Coffee Festival, 22- 25 Ekim 2015 tarihleri arasında şehrin en önemli simgelerinden Haydarpaşa Garı’nda gerçekleşecek. Festival sırasında yolu kahveden geçen ulusal ve uluslararası 100 farklı marka; kahve ve kültürünü ziyaretçilerle buluşturacak. Geçtiğimiz yıl, 14 bin 270 kişiyi gerçek kahveyle buluşturan ve gördüğü bu ilgiyle Avrupa’nın En Büyük İkinci Kahve Festivali olarak tarih yazan İstanbul Coffee Festival, her yıl bayrağı daha da yükseğe taşımayı hedefliyor. İstanbul Coffee Festival, bol bol kahve ikramının yanı sıra cupping, tasting, demleme metotları, interaktif workshoplar, eğitimler, oturumlar, söyleşiler, filmler, konserler, sergiler ve daha birçok ilgi çekici etkinlikle dört gün boyunca sürecek. İstanbul Coffee Festival Kurucu Başkanı ve Direktörü Alper Sesli; “İstanbul, hızla dünyanın en gelişmiş kahve şehirlerinden biri haline gelmeye aday bir şehir. İstanbul’un kahve sahnesinin çeşitliliğini ve mükemmelliğini tanıtmak, teşvik etmekse bizim vizyonumuz” diyor. 

ŞEHRİN AROMALI FESTİVALİ’NDE NELER VAR?

Festivalde kahve tutkunları dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveleri tatma fırsatı bulacak. Misafirler; festivalin ana merkezinde bulunan Artisan Bar’da, La Marzocco’nun el yapımı makinalarıyla yapılan 30’dan fazla kahve çeşidi ile kavurma dükkânlarının yetenekli baristalarının ellerinden, kendilerine özgü imza kahvelerini tadacak, profesyonel kahve nasıl yapılır izlenecek. Evde kahve demleme teknikleri, incelikleri konunun uzmanları tarafından seminerler ve workshoplarla anlatılacak. Kahvelerin tadına bakarken, canlı müzik performansları ve DJ’ler de ruhunuzu besleyecek. Ayrıca tarihi Ana Gar binasında CoffeeARTİst karma sergisi gezilebilecek. Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen, tek resmi organizasyon olarak bilinen World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri, 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında yine İstanbul Coffee Festival bünyesinde Haydarpaşa Garı’nın tarihi atmosferinde gerçekleşecek. Barista, Latte Art, Cezve&İbrik Türk kahvesi, Demleme ve Kavurma gibi beş farklı kategoriden oluşan yarışmanın birincileri Dünya Şampiyonaları’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

Beyrut'taki patlamada ölü sayısı 100'e yükseldi

Beyrut'taki patlamada ölü sayısı 100'e yükseldi

4 Ağustos tarihli reyting sonuçları yayında!

4 Ağustos tarihli reyting sonuçları yayında!

Koronavirüs sürecinde kefir tüketmek için 3 önemli neden

Koronavirüs sürecinde kefir tüketmek için 3 önemli neden

Barış Pınarı bölgesinde bir terörist etkisiz hale getirild

Barış Pınarı bölgesinde bir terörist etkisiz hale getirildi