• $12,822
  • €14,506
  • 735.335
  • 1808.79
7 Ağustos 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

IMCD'den çocuklara “yeni dünya” desteği

IMCD'den çocuklara “yeni dünya” desteği

"Creating a World of Opportunity / Yeni fırsatlar dünyası yaratmak" mottosu ile TEGV ile işbirliği yapan IMCD, uzaktan eğitime erişimi sınırlı bölgelerdeki çocuklara 351 adet tablet sağladı.

25'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle bulunduğu ülkelerde kurumsal sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren şirket, Türkiye'de pandemi nedeniyle eğitime erişimde zorluk çeken çocuklara hem tablet dağıtıyor hem de laboratuvarlarını çocuklar için online deneylere açıyor. 17 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren şirket, projeyi her yıl katlayarak büyütmeyi amaçlıyor. "Eğitim dünyanın neresinde olursa olsun her çocuğun hakkı" diyen IMCD Türkiye Genel Müdürü Aylin Zakuto, çocukların çağdaş eğitim imkanlarından faydalanması için iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliği yapmasının önemine değindi. Zakuto, "IMCD olarak her alanda olduğu gibi toplumsal meselelerde de ihtiyaç sahiplerine fırsatlar sunulması gerektiğine inanıyoruz. Bu düşünceden hareketle marka vaadimizi sadece iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımızla sınırlı tutmuyoruz, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızda eğitimde fırsat eşitliği olarak yansıtıyoruz. Bu nedenle TEGV aracılığı ile uzaktan eğitime erişimi sınırlı olan bölgelerde çocuklara çağdaş eğitim imkanlarından faydalanmasına yönelik projeyi hayata geçirdik. İlk etapta 7 – 11 yaş aralığındaki çocuklara 351 adet tablet dağıtımı gerçekleştirdik. Çocuklar, tabletleri yardımıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatının yanı sıra, TEGV'in Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformundan da yararlanacaklar" dedi.

TEGV'in sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklar için kapsamlı ve yenilikçi programlar sunduğunu hatırlatan Zakuto, şöyle devam etti: "Bize göre her çocuk eğitim hayatını eşit şartlarda sürdürebilmeli. Bu felsefeden hareketle TEGV'in Yeni Dünya projesine destek olmaya karar verdik. TEGV ile birlikte okul tespiti yaparken öncelikli köy okulları ve dezavantajlı çocukları hedefledik. Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında gelecek yıllarda da projeye katkı sağlamak istiyoruz."

Projenin bir diğer ayağında ise, IMCD çalışanlarının gönüllü olarak TEGV'in Uzaktan Eğitim programına destek olduğunu kaydeden Zakuto, "İstanbul'daki laboratuvarlarımızı online deneyler için çocukların hizmetine açıyoruz. İlk online deneyimizi gerçekleştirdik ve beklediğimizden daha fazla ilgi gördük. Ayrıca TEGV'in bazı merkezlerinde çocuklarla yüz yüze Bilim Günü Buluşmaları da gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.

TEGV İş Geliştirme Müdürü İpek Uralcan ise, "IMCD'nin Yeni Dünya Tablet kampanyamıza yapmış olduğu bağışla, Van/Muradiye, İstanbul, Şırnak/Cizre, Antalya, Siirt/Kurtalan ve Çorum'da köy ilkokullarında okuyan 351 çocuk tabletlerine kavuştu. IMCD'nin bağışı sayesinde bu çocuklar artık TEGV'in ve MEB'in uzaktan eğitim programlarına devam edecek, böylece eğitimlerinde geri kalmamış olacaklar" şeklinde konuştu.

'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım
'Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek'... Tarihi proje için geri sayım

"Türkiye'nin enerji cenneti haline gelecek"... Tarihi proje için geri sayım

Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı
Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı

Kayseri Havalimanı yeni terminalinin yüzde 37'si tamamlandı

Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu
Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu

Asgari ücrette 2022 maaşına yüksek zam formülü! Masadaki rakam belli oldu

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor