• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
23 Mayıs 2020 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Görkem Yeltan'dan çocuklara bayram hediyesi

Görkem Yeltan'dan çocuklara bayram hediyesi

Oyuncu, yönetmen ve çocuk kitapları yazarı Görkem Yeltan'ın “Kaplumbağa ile eşek” adlı hikâyesi ünlüler tarafından seslendirildi.

Albüm olarak Yeditepe Müzik tarafından kayda alınan masal ücretsiz olarak https://youtu.be/TPZFi15Hd3U linkinden ve dinlenebilecek. Evlerinde olan çocuklara, dışarı çıkamadıkları ve bayramın yaklaştığı bu dönemde güzel bir sürpriz yapmak isteyen Yeltan, tüm dünyanın yaşadıklarıyla örtüşen bu hikâyede, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğini söylüyor.

Seslendirenler arasında ünlü oyuncular Okan Yalabık, Kaan Çakır, Demet Evgar, Yeşim Koçak’ın yanı sıra edebiyatçı-yazar Ayla Ağabegüm de var. Oyuncu, yazar ve yönetmen Görkem Yeltan’ın farklı yaş gruplarına yönelik yayımlanmış yirmi çocuk kitabı bulunuyor.

Kaplumbağa ile eşek neyi anlatıyor?

Tavşan Beyaz ile erkek kardeşi Sarı okuldan eve dönmek için yolun kenarında eşek bekliyorlardı. Önlerinde yaşlı bir kaplumbağanın da eşek beklediğini gördüler. Kaplumbağa Teyze’yi hiçbir eşeğin almadığını fark eden tavşan kardeşler, geçerken onu da evine bırakmaya karar verdiler. Eşek, yol boyunca Kaplumbağa Teyze’ye çok kötü davrandı ama yaşlı bir doktor olan Kaplumbağa Teyze’nin o saatte dışarıda olmasının nedenini öğrenince yaptıklarına çok pişman olacaktı. Çocuklar ve yaşlılara bakış, yetişkinler dünyasında bu iki gruba yaklaşım konusunda mesajlar içeren hikâye Oğuz Demir tarafından resimledi.

Albümde, Edit ve Mix: Yalçın Akyıldız, Video: Süheyla Arıkan, Dublaj Yönetmenleri: Yasemin Akyıldız, Alin Yeltan isimleri yer alıyor.

<p>İsrail'in aşılamaz dediği füze savunma sistemi Demir Kubbe'yi Hamas nasıl aştı?</p><p><span>ABD'n

İsrail'in hava savunma sistemi 'Demir Kubbe' çöktü mü?

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü