• $8,4593
  • €10,0676
  • 497.482
  • 1389.29
19 Haziran 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Fetih Kısa Film Yarışması başvuruları başladı

Fetih Kısa Film Yarışması başvuruları başladı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nce de desteklenen ve bu yıl ilki düzenlenecek olan "Mâziden Atiye 950. Yılında Malazgirt Zaferi ve Sultan Alparslan I. Uluslararası Fetih Kısa Film Yarışması" başvuruları başladı.

Başvuru şartnamesi ve başvuru formu yarışmanın resmi internet sitesi www.1071zaferetkinlikleri.com adresinden yayınlandı. Yarışma bölümüne başvurular internet sitesinden 10 Mayıs – 31 Temmuz tarihleri arasından kabul edilecek.

2017 yılından itibaren her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi etkinlikleri, bu yıl 950. yılını kutlayacak. Türk kültürü, savaş tarihi ve spor sevgisi bilincini sanat ile yapılan çalışmalar doğrultusunda kazandırmayı amaçlayan etkinlik, kalıcılığını yaygınlaştırmak ve bu anlamda tarihsel bilginin üretimine ve geliştirilmesinde katkıda bulunmayı planlamaktadır. Spor etkinlikleri ve hizmetleri kapsamında sanat ile birleştirilen bu çalışmayla tarihi değerlerimize sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum için Türkiye'de ve sonrasında dünyada öncü bir çalışma olan Malazgirt Zaferi kutlamaları, sanat alanında da kısa film yarışmacılarını bu büyük kutlamaya davet ediyor.

<p>Halkların Demokrasi Partisi (HDP) üyesi Meral Danış Beştaş,  Adana ziyaretindeki konuşmasında Tür

Aşı üzerinden kara propaganda

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Temmuz 2021)

Dokumacı kuşların sanat eseri gibi yuvaları büyük ilgi görüyor

Yangın haberleri sonrası İstanbul'da olağanüstü hareketlilik