• $8,2835
  • €10,0066
  • 483.013
  • 1427.73
24 Nisan 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Evde sosyalleşmenin yeni adresi: Studio Canlı

Evde sosyalleşmenin yeni adresi: Studio Canlı
- MERVE YILMAZ ORUÇ / merve.oruc@aksam.com.tr

Binlerce farklı alanda, kullanıcıların diledikleri yerde ve zamanda istedikleri aktiviteye, egzersize ve derse canlı katılma imkanı sunan Studio Canlı, pandemi ile beraber fiziksel olarak kalabalık ortamlardan uzaklaştığımız bu dönemde sosyal faaliyetleri evinize getiriyor.

Son bir buçuk yıldır vaktimizin çoğunu evden geçirmek zorunda kaldık. Dönem dönem normalleşme olsada bugünlerde kısıtlamalar yeniden gündemde. Sosyal hayat tamamen bitmiş gibi görünse de aslında online olarak yapılacak çok şey var. Evde kaliteli vakit geçirmek isteyen, kendine bir meşgale arayan ya da eğitimine devam etmek isteyenler için Studio Canlı'nın birçok önerisi var. Pandemi ile beraber fiziksel olarak kalabalık ortamlardan uzaklaştığımız bu dönemde Studio Canlı, hem bireysel hem de gruplara özel aktivite ve egzersiz dersleriyle kullanıcıların sosyalleşmesine imkan sağlıyor.

"İYİ HİSSETMEK HERKESİN HAKKI"

Türkiye'nin ilk ve tek canlı "İyi Yaşam Platformu" Studio Canlı, binlerce farklı alanda, kullanıcıların diledikleri yerde ve zamanda istedikleri aktiviteye, egzersize ve derse canlı katılma imkanı sunuyor.

Nilay Aydoğan ve Erhan Ali Yılmaz önderliğinde kurulan Studio Canlı; meditasyon, nefes, beslenme, fitness, aile ve çocuk, güzellik ve bakım, hobi kulüpleri, psikoloji, kişisel gelişim/koçluk, günlük tutma gibi onlarca kategori ile 7'den 70'e iyi hissetmek isteyen herkese hitap ediyor.

"İyi hissetmek herkesin hakkı" mottosuyla Ocak 2020'de hayata geçirilen Studio Canlı bir mobil uygulama. "Bizim için en önemli nokta erişilebilirlik. Türkiye'de neredeyse her hanede cep telefonu olması ama bilgisayar olmaması, başlangıç olarak mobili tercih etmemizin en önemli nedeni.

Üstelik mobilden derse katılmak o kadar kolay ki! Başlarken iyi yaşam programlarını online sunmanın önemli olacağını hissediyorduk. Pandemi ile birlikte yüz binden fazla insanın Studio Canlı'yı kullanmaya başlaması bunun bir ihtiyaç olduğunu bize gösterdi." diyen Nilay Aydoğan insanlara nasıl bir ortam sunduklarını şu sözleriyle anlatıyor: "Başka insanlarla konuşmak istiyoruz. Soru sormak, kendimizi ifade etmek, başkalarının deneyimlerini dinlemek ve iyi hissetmek istiyoruz. Studio Canlı'yı bunu mümkün kılmak için kurduk. Burada herkesin farklı eğitmenlerle tanışabileceği, ismini bile duymadığı dersleri deneyimleyebileceği, kendilerine iyi geleni keşfedebilecekleri bir ortam sunuyoruz. Bu deneyimlerin tamamı ev ortamından katılabileceğiniz şekilde canlı ve etkileşimli. Her dersimizde dilerseniz eğitmen ve diğer katılımcılarla sohbet edebiliyorsunuz."

FITNESS'DAN KİŞİSEL GELİŞİM DERSLERİNE

Uygulama erişmek ise çok kolay. Tek yapmanız gereken Studio Canlı yazıp uygulamayı telefonunuza indirmek. Uygulama ücreti ise aylık 39,99 TL. Studio Canlı'nın içeriği hakkında bilgi veren Erhan Ali Yılmaz şunları aktardı: "İyi yaşamla ilgili her konu hakkında bir kategori var. Her ay 1500'e yakın ders açıyoruz. Öyle çeşitli bir yelpaze ki; günlük fitness ve kardio egzersizlerinden, pilates ya da qiqong gibi farklı egzersizlere, kahkaha yogasından, Atatürk'ten liderlik derslerine, çocuklar için mini baleden, hayır diyebilmek gibi bir kişisel gelişim dersine, evde mikrofiliz yetiştirmeden, kitap&film tartışma derslerine, networking'den, nefes egzersizlerine, öz şefkat meditasyonundan özgüven başlığına kadar çok büyük bir yelpazeden bahsediyoruz."

İyi hissetmek, yeni şeyler öğrenmek, aynı konularla ilgilenen insanlarla tanışmak ve kendi potansiyelini keşfetmek isteyen herkese uygun içerik sunan uygulama, yakın dönemde çocuklara yönelik etkinliklerin sayısını da artırmış. Kurumsal hayatta çalışanların motivasyonunu yükseltmek şirketlerin ve çalışanların yeni beceriler geliştirmesi için de olanak sunan Studio Canlı bu anlamda özel etkinliklerde üretiyor. Çalışanlarına iyi yaşam hediye etmek isteyen, ekip arkadaşları ile sadece işi değil hayatı paylaşan kurumların Studio'ya toplu abonelik yoluyla katıldığını belirten Aydoğan sözlerine şöyle devam ediyor: "Henüz ilk yılımızda 30'a yakın büyük kurum ile çalıştık. Kurum çalışanları birlikte sosyalleşmek, spor yapmak, hobiler edinmek imkanı buluyor ve bu durum insanlara çok iyi geliyor. Ayrıca Studio Canlı iyi yaşam'a kişisel gelişim başlığını da dahil ettiği için kurumlar tarafından daha da fazla seviliyor."

KADINLARI DESTEKLEYEN BİR GİRİŞİM

Alanında uzman kadrosuyla dokuz farklı ülkede hizmet sunan program, aynı zamanda eğitmenler için de bir gelir kapısı oluyor. Özellikle kadınları destekleyen bir girişim olan Studio Canlı'nın 250 çalışanın yüzde 85'i kadın. Kadınlara sadece Türkiye'de değil tüm Avrupa'da ders verebilecekleri bir platform oluşturdukları için mutlu olduklarını dile getiren Yılmaz, sosyal sorumluluk projeleri düzenlediklerini anlatıyor. Varoluş amacımız toplumun daha iyi olması, işimiz bizi daha iyi hissettirecek servisler ve içerikler sunmak olduğunu vurgulan Yılmaz, "Bir sosyal girişim olarak bütçemizin bir bölümünü düzenli olarak sosyal sorumluluk projelerine ayırıyoruz. Örneğin; Aralık ayında sağlık çalışanlarına uygulamamızı 3 ay ücretsiz sunduk. Mayıs ayında ise bambaşka bir sürpriz ile geleceğiz. Hem Ramazan Bayramı hem Gençlik ve Spor Bayramı hem Anneler Günü aynı zaman aralığına denk geliyor. Biz de buradan hareketle 2 senedir gerçekleştirdiğimiz Mayfest programında bu sene çıtayı yükseltiyoruz. Bu sene 'tüm abonelerimiz arkadaşlarına Studio Canlı'yı 1 ay ücretsiz hediye edebilir' diyeceğiz."

<p>Peki, hasta olduğunu söyleyip izin alan bir çalışan gezdiği  bir fotoğrafını sosyal medyasından p

Hangi sosyal medya paylaşımı sizi tazminatsız işten çıkarılmanıza neden olur?

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı