• $ 6,8678
  • € 7,7376
  • 396.771
  • 115794
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Şubat 2019 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Engel tanımayanlar fark yaratacak

Arzu Güneşli, İdil Ander Dede, Kristina Steinbüchel, Pınar Gökpınar ve Suna Özpar, ezber bozan bir gençlik programında engelli-engelsiz üniversite öğrencilerini bir araya getirerek başka bir dünyanın mümkün olabileceğini gösterdi.

“Dünyayı değiştirmek istiyorsan önce dünyanı değiştir” sloganıyla yola çıkan ve 4 yıldır faaliyet gösteren Renkli Kampüs, hayatına Değiştiren Adımlar Derneği adı altında devam edecek. Renkli Kampüs programı mezunları, artık dernek bünyesinde operasyonda ve yönetimde söz sahibi olarak daha birçok yeni ve farklı projeyle sivil toplumda fark yaratmaya devam edecek. Tüm öğrencilerin katılabildiği liderlik programı için kurulan Değiştiren Adımlar Derneği’nin lansmanı geçtiğimiz hafta yapıldı. Dernek kurucularından Pınar Gökpınar, “2012’den bu yana 180 mezun verdik, tüm kurucu ortaklarımızla, üyelerimizle, gönüllülerimizle, mezunlarımız ve destekçilerimizle çok emek harcadık ve kocaman bir aile olduk. Artık resmi bir dernek olarak sağlam adımlarla ailemizi daha da büyüterek çok daha fazla kişiye ulaşacak olmanın mutluluğunu, haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

DERNEĞİN İLKELERİ

Değiştiren Adımlar Derneği; kadın, erkek, çocuk, genç, engelli, engelsiz tüm toplumsal gruplara yönelik güçlendirici ve fırsat eşitliğini sağlayan faaliyetler gerçekleştirmek, sivil toplumda aktifleşmeyi desteklemek ve sürdürülebilir kalkınma yaratmak için kuruldu. Enerjisini dünyayı değiştirmeye hazır olan mezun ve gönüllü ağındaki gençlerden ve genç hissedenlerden alıyor. Dernek sürekli gelişmek için karşılıklı paylaşımı, deneyim yoluyla öğrenmeyi ve geleceğe ilerici bir yaklaşımla bakmayı ilke ediniyor. Bu ilkeler ise derneğin sürekliliğinin teminatı olacak. 

Çoklu baro tartışması..

Çoklu baro tartışması..

10 Temmuz Cuma Günlük burç yorumları yayında!

10 Temmuz Cuma Günlük burç yorumları yayında!

Burcunuza göre hastalığınızı biliyor musunuz?

Burcunuza göre hastalığınızı biliyor musunuz?

Hastalıkların düşmanı dutun bilmediğiniz faydaları

Hastalıkların düşmanı dutun bilmediğiniz faydaları