İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0743
  • 4.9348
  • 172.50
  • 107.015
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

En iyi 10 film listesi

Başak Bıçak

x

basakbicak@gmail.com

Yılsonu geldi çattı… 2016, vizyona giren yerli/yabancı 527 film baz alındığında, sinema adına ümit verici işlerle karşılaştığımız bir yıl olmuş. Yabancıdan yerliye, gişe bombalarından festival yarışmacısı filmlere… İşte 2016’nın en iyi filmleri…

Yerli Filmler

Dağ 2 

Alper Çağlar, nihayet Dağ 2’yle hak ettiği gişeye sahip oldu. Yılın en çok izlenen filmi Dağ 2, nitelikli işleriyle dikkat çeken yönetmenin, gişenin yeni söz sahiplerinden olacağını kanıtlıyor.

Annemin Yarası 

Hikâyeden yoksun, nihai hedefi ödül olan festival filmleri, mafyatik hesaplaşmalardan ibaret komediler ve aşktan başka anlatacak konusu olmayan yapımlar için ders niteliğinde bir eser. Ozan Açıktan, dilerim daha fazla film çeker.

Siccin 3- Cürmü Aşk 

Alper Mestçi, Siccin serisine yeni bir halka ekliyor ve cin temasını en iyi hikayeleştiren yönetmen olmaya devam ediyor.

Babamın Kanatları 

Nihayet sinemamızda az rastlanan iş sınıfı olgusuna dair gerçekçi bir yorum… Kıvanç Sezer ilk filmiyle çıtayı çok yükseğe koyuyor.

Baskın 

Can Evrenol, ilk uzun metrajıyla Türk korku sinemasına yepyeni bir soluk getiriyor. Baskın, cin temalı filmlerden ibaret hale gelen sinemamız için milat olacak bir iş.

Yabancı Filmler

Arrival 

Yılın tartışmasız en iyisi… Sizi koltuklarınıza çivileyecek kadar sarsıcı, Denis Villeneuve sinemasına hayranlık duyacak derecede yenilikçi bir bakış… 

La La Land 

Sinemada pür romantizmi özlediniz mi? O halde doğru adrestesiniz. Hüzünlü, nostaljik ve sinemaya aşık bir film.

Nocturnal Animals 

Henüz ikinci uzun metrajını çeken Tom Ford’dan, ustalıklı bir iş, stil sahibi bir sinema örneği… 

Frantz 

François Ozon, salt bir film çekmemiş; bir şiir, bir tablo gibi büyüleyici bir anlatım geliştirmiş. Etkilenmemek imkânsız…

Le Tout Nouveau Testament 

Hiciv sanatında başyapıt olarak nitelendirilebilecek eserlerden. Tüm yıl boyunca övdüğüm zekâ ürünü  senaryosuyla 2016’nın en sıra dışı filmi.

 

 

Esenyurt’ta polisten kaçmaya çalışan hırsızlar, eski tekvandocu esnafa yakalandı. Adeta yağmurdan ka

Polisten kaçarken tekvandocuya yakalandılar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Balat'ta Çukur izdihamı! İşte en çok sorulan soru

Ünlü isimlerin eşleri ve sevgilileri