• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
14 Ağustos 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

Düğünler de artık dijitalleşti!

Düğünler de artık dijitalleşti!

İnternet çağında yaşadığımız bu dönemde artık her şey dijitalleşti... Pandemi döneminin de etkisi ile insanlar topluluk halinde bir araya gelmekten kaçındığı için etkinliklerde sanal ortama kaydı. Düğünlerde bundan nasibini aldı. Düğün telaşı için artık koşturmaya gerek kalmadı. Dijital dünyanın düğün planlayıcısı bolomio ile artık her şey daha kolay...

Muhteşem ve kusursuz bir düğün hayal ederken aynı zamanda da işlerin tam tıkırında gitmesini istemeniz en tabii hakkınız. "Düğün hazırlığı" cümlesinin bile sizi strese soktuğu bu dönemde en büyük yardımcılarınızdan biri de bolomio olacak. Çünkü "bolomio ile etkinlikler dilediğin gibi..."bolomio, düğünlerde yaşanan olumsuz ve zorlu deneyimleri dijitalleştirerek kolaylaştırıyor ve size en yakın arkadaş kıvamında düğününüzü planlamanıza yardımcı oluyor. Amaç düğünü dijitalleştirmek değil düğünlerdeki süreçleri dijitalden yönetmek...

Dijital Dönüşüm Uzmanı Egemen Yediel ile birlikte hem kurumsal hayata devam eden hem de girişimci bir anne olan Peyzaj Mimarı Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu, bolomio'yu, çevresinde yaşanılan sıkıntılar üzerine 2021'in başında hayata geçirdi. Karaoğlu, "2017 yılından beri üzerine çalıştığımız bu uygulama ile hem düğün sahiplerinin hem de davetlilerin daha konforlu bir hazırlık süreci geçirmeleri önceliğimiz." diyor.

ETKİNLİKLER DİLEDİĞİN GİBİ...

Bolomio'ya kayıt olmak, etkinliğini yönetmek ise tamamen ücretsiz. Web sayfası üzerinden kayıt olduktan sonra "Etkinlik Oluştur" butonuna tıklayarak düğününüzün; mekanı, saati, davetiye mesajları gibi detaylarını giriyorsunuz. Detayların ardından ister web sayfası üzerinden ister mobil uygulama üzerinden rehberinizdeki davetlileri sisteme ekleyip paylaşabilir ya da davetiye adresinizi Whatsapp, SMS, Facebook gibi tüm kanallarda paylaşabilirsiniz. Davetlilerinizin ise yapması gereken tek şey linke tıklayarak katılım durumunu belirtmeleri. Böylelikle siz de kimlerin katılıp katılamayacağını davetli listesinde görerek ekstra bir telefon trafiği yaşamaktan da kaçınmış oluyorsunuz. Böylece ona göre de bir masa düzeni oluşturarak davetlilerinizin direkt masalarına oturmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulama aynı zamanda takı sayma, saklama ve kim ne takmış sorununu da ortadan kaldırıyor. Hem gelin ve damadın düğün sürecini kolaylaştırmayı hedefleyen hem de sevdiklerinin yanında olamayan ama onlara iyi dileklerini ve hediyelerini iletmek isteyen davetliler için altınlarını kolayca gönderme imkânı da sağlıyor. Sevdikleriniz, kredi kartı ile Dilek Listesi'nde bulunan kategorilere bolomio üzerinden hediye gönderimi yapabiliyor.

Düğün sırasında ya da hazırlık sürecindeki tüm fotoğraflara da yine etkinlik sayfasından ulaşabilir, dilediğinizi indirip saklayabilirsiniz. Her davetli de çektiği fotoğrafları etkinlik sayfası üzerinden paylaşabilir. Üstelik hiçbir zaman silinmediği için de dijital albümünüzdeki fotoğraflara istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak
Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak

Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'
'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu
Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te "Asker Duası" coşkusu

<p>Otto Yayınlarından çıkan 'Nebevi Liderlik ve Hz. Muhammed'  kitabı 508 sayfadan oluşuyor. Hz. Pey

Yalçın Akdoğan'ın yeni kitabı: “Nebevi Liderlik ve Hz. Muhammed”

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor