• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
27 Mart 2021 Cumartesi 07:01 | Son Güncelleme:

Dosso Dossi, Salda Gölü'nde göz kamaştırıyor

Dosso Dossi, Salda Gölü'nde göz kamaştırıyor
- ÜMİT TEMURÇİN / umittemurcin@gmail.com

Mars'taki Jezero Krateri'yle benzerliği NASA tarafından dünyaya duyurulan Salda Gölü, moda ile uluslararası gündem olmaya devam edecek. Dosso Dossi Fashion Show'un 2021 sonbahar-kış sezonu dijital platform defilesi, Salda Gölü'nde gerçekleştirilecek.

Dosso Dossi Fashion Show, su kaynaklarının korunmasına dikkat çekmek amacıyla alışılagelmişin dışında bir projeye imza atacak olan defile görüntüleri, elli ülkede gösterime girecek. Defilede ünlü modeller Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Şevval Şahin, Deren Talu ve Buse İskenderoğlu'nun da aralarında olduğu toplam elli manken görev alacak. Bu projeyi sıkı takip edeceğim hatta defileyi o büyülü atmosferde izlemek üzere ben de orada olacağım.

Hatırlarsanız, NASA'nın uzay aracı Perseverance'nin Mars'a yolculuğu, Burdur'da bulunan Salda Gölü'nün dünya çapında tanınmasına neden oldu. Uzay aracının indiği Jezero krateri, Salda Gölü ile benzer nitelikleri nedeniyle NASA tarafından dünyaya duyurulmuş ve "Jezero kraterine seyahat edemeyebilirsiniz ama ona en yakın yeri görmeye gidebilirsiniz: Salda Gölü, Türkiye" denilmişti.

"Türkiye'nin Maldivleri" olarak da bilinen Salda Gölü, şimdi uluslararası bir moda etkinliğiyle gündeme gelecek. Uzun yıllardır, Türkiye'nin en büyük moda şovlarını gerçekleştiren Dosso Dossi Fashion Show, 2021 sonbahar-kış dijital platform defilesinin çekimlerini Nisan ayında Salda Gölü'nde gerçekleştirecek. Geçen ağustos ayında Doğubayazıt'ta gerçekleştirdikleri defile ile büyük ses getirdiklerini belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, Türkiye'nin moda ve turizm potansiyelini dünyaya duyurmaya, aynı zamanda bölgesel turizm ekonomisine de katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

NASA, MODA VE SU SORUNU DENKLEMİ MÜKEMMEL

Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olmasına rağmen Türkiye'nin su stresli ülkeler sınıfında olduğunu belirten Hikmet Eraslan, bilinçsiz su tüketimine ve su kaynaklarının korunmasına da vurgu yapacak bir konsept hazırladıklarını söyledi. Hikmet Eraslan, "Salda Gölü'nde çok farklı tekniklerle yine dikkat çekici bir defile gerçekleştireceğiz. Türkiye'nin en derin tatlı su gölü olan Salda'dan su kaynaklarının korunmasına dair mesaj vereceğiz. Aynı zamanda NASA'nın Mars operasyonuyla gündeme gelen Salda Gölü'nün tanıtımı amacıyla görüntüleri elli ülke televizyonlarında yayınlayacağız. Moda ve turizmi birleştirdiğimiz konseptimizi bölgenin turizm ekonomisine de katkı sağlamak amacıyla genişletiyoruz" dedi.

ÜNLÜ MODELLERİMİZ BU PROJE İLE DÜNYAYA AÇILACAK

Çevresel hassasiyetler göz önünde bulundurularak ve yetkililerin denetiminde özel sistemler kullanılarak yapılacak çekimlerde toplam elli manken görev yapacak. Ünlü Koreograf Yasin Soy yönetiminde aralarında Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Şevval Şahin, Deren Talu ve Buse İskenderoğlu'nun da yer aldığı elli manken, Salda Gölü'nün muhteşem manzarası eşliğinde unutulmaz bir projeye imza atacak. Başta Hikmet Eraslan ve tüm yönetim kurulu üyesi kardeşlerini gönülden kutlarım. Her yıl olduğu gibi solo çalışmalarıyla hiçbir destek almadan inanılmaz showlara imza atıyorlar. Gelişmeleri, koleksiyon detaylarını ve show'dan sonra elimize geçecek görselleri sizlerle paylaşmak için ben de oldukça heyecanlıyım.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü